Yükleniyor...

En Büyük Ethereum Balinaları Metaverse Coinlerine Yöneldi

Blockchain izleme hizmeti suan WhaleStats'a göre, Ethereum (ETH) ağındaki en büyük 5000 Ethereum balinası, son yedi gün içinde metaverse sektörünün en büyük kripto varlıklarına yönelmiş durumda.

eth balinalari metaverse coin

Blockchain izleme hizmeti suan WhaleStats’a göre, Ethereum (ETH) ağındaki en büyük 5000 Ethereum balinası, son yedi gün içinde metaverse sektörünün en büyük kripto varlıklarına yönelmiş durumda. Ethereum balina adreslerinin listesinde en çok dikkat çeken coinler ise MANA, SAND ve APE olarak görülüyor.

Ethereum Balina Adresleri Metaverse Coinlerine Oldukça İlgili

The Sandbox (SAND), son 7 gün içerisinde en büyük 5.000 ETH balinası arasında en çok ilgi gören metaverse altcoin’i. SAND, son 7 günde %10 civarında bir yükseliş yaşadı ve bunda balina hareketliliğinin etkisi olabilir. İlginin artmasına rağmen sektörel düşüşler var. Bu sebeple SAND, hala tüm zamanların en yükseğinden %85 oranında geride.

İkinci sırada Apecoin (APE) yer alıyor. Bored Ape Yacht Club (BAYC) holderlarına airdrop yolu ile dağıtılan ve meme token potansiyeli barındıran varlığa balinaların ilgisi sürüyor. Öyle ki en büyük 5.000 ETH balinası, son yedi gün içinde yaklaşık 390 dolar değerinde ortalama 81 APE Coin satın aldılar.

Apecoin’in hemen arkasında bir diğer metaverse projesi Decentraland (MANA) var. Ethereum balina cüzdanları, verilerin derlendiği esnada 327 dolar değerinde ortalama 372 coinlik bir satın alma miktarıyla MANA biriktirdi. Rakibi SAND’e benzer şekilde hareket ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %85 geride. 1 haftalık süreçte %4 yükseliş gösterdi. Kripto para ekosisteminin genelinde olduğu gibi yükseliş ve düşüşler metaverse projeleri için de benzer şekilde yaşanıyor.

ethereum balina adresleri sand ape mana alıyor

Ethereum Balinalarının Satın Aldığı Kripto Paralar

Ethereum (ETH) balinalarının satın aldığı top 3 varlığın yanı sıra listenin tamamı şu şekilde:

  • The Sandbox (SAND)
  • ApeCoin (APE)
  • Decentraland (MANA)
  • Enjin Coin (ENJ)
  • Axie Infinity (AXS)
  • SushiSwap (SUSHI)
  • Render Token (RNDR)
  • GameCredits (GAME)
  • MyNeighborAlice (ALICE)
  • Yield Guild Games (YGG)

WhaleStats tarafından sunulan listeye göre: Fiyatların düşüşü sürüyor. Ancak en büyük Ethereum balinalarının Metaverse ve GameFi, P2E tarafına yönelmiş durumda. Yalnız 5.000 balina değil diğer veriler de bunu doğruluyor. Top 100 ETH adresinde en çok tutulan coin MANA. Ancak Temmuz ayı itibariyle hacimler azaldığını söylemek yanlış olmaz.

Hem işlem hacimlerinde hem de piyasa değerlerinde MANA ve SAND’ın rekabeti mevcut. Piyasa değerleri arasında yalnızca 100 milyon dolarlık bir fark var. Ve son dönemde Axie Infinity’yi geride bırakmış durumdalar.

Enjin Coin (ENJ) yedi günün en çok alınan beşinci metaverse coini oldu. Yazım sırasında bir haftada %8’in üzerinde bir yükselişe $0,50’dan işlem görüyor. Ethereum balina ilgisine göre ENJ’nin arkasında AXS var. Ethereum tabanlı bir oyna-kazan (P2E) oyun altcoini olan Axie Infinity (AXS) piyasa değerine göre sadece birkaç basamak geride ancak AXS güncel verilerle ATH’sinden %90 uzaklıkta bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner