Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 20 Bin Dolarken Olan Şey Yeniden mi Tekrarlanıyor?

Günlük aktif Bitcoin adreslerinin sayısı, iki yılın en yüksek seviyesine çıktı.

bitcoin aktif adres btc 20 bin dolar scaled

Günlük aktif Bitcoin adreslerinin sayısı, iki yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi veri sağlayıcısı Santiment’e göre, Bitcoin’in aktif  günlük adreslerinin sayısı 1,07 milyona yükseldi.

Bu 17 Ocak 2018’den beri, Bitcoin’in bugüne kadarki çıktığı en yüksek nokta.

bitcoin aktif adres

Grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin’in fiyatı ile ağ etkinliği arasında doğrudan bir ilişki var. 14 Aralık 2017’de günlük etkin adresler, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine (20 bin dolar) ulaşmasından sadece birkaç gün önce mevcut olan 1.28 milyonluk zirveye ulaşmıştı.

Glassnode verilerine göre; 2 Temmuz’da yeni oluşturulan adreslerin sayısı da, günlük hareketli ortalamaya göre iki yılın en yüksek seviyesi olan 22 bin 391’e yükseldi. Bu dönüm noktaları, boğaların dünyanın en büyük kripto para birimine talebin arttığına dair uygun bir kanıt. Zincirleme aktivite açısından diğer kayda değer eğilimlerden de daha önce bahsedilmişti. Buna göre tüm Bitcoin (BTC) arzının yüzde 61’inden fazlası geçen yıldan bu yana hareketsiz durumda.

Ethereum ile El Ele

Ethereum ağı da yakın zamanda Mayıs 2018’den bu yana en aktif gününü kaydetti. Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum’un bu durumu, geçtiğimiz ay oldukça durgun olan fiyat hareketine henüz yansımadı.