Yükleniyor...

Bitcoin 2018’deki Toplam İşlem Hacmi ile Göz Dolduruyor

2018'in bitmesine artık haftalar kaldı ve Bitcoin'in (BTC) yıl boyunca kaydettiği toplam işlem hacmi 2 trilyon doları aştı.

Bitcoin Madenciliği ve Altın Madenciliği

2018’in bitmesine artık haftalar kaldı ve Bitcoin’in (BTC) yıl boyunca kaydettiği toplam işlem hacmi 2 trilyon doları aştı. Birçok ülkede BTC işlem hacmindeki artış rekor seviyeleri gördü. Tüm bunların anlamı kullanıcıların Bitcoin’i daha fazla benimsedikleri anlamına geliyor.

Amiral gemisi kripto para biriminin senelik işlem hacmine ilişkin elde edilen bu veriler Bitcoin’i sürekli olarak eleştiren kişilere verilecek güzel bir cevap niteliğinde. Araştırma şirketi Satoshi Capital Research’ün verilerine göre, Bitcoin’in 2018 yılı boyunca işleme alınan pozisyonlarının toplam değeri 2.2 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin’in 2017 yılı boyunca kaydettiği toplam işlem hacmi 870 milyar dolardı. Yani 2018’de kaydedilen işlem hacmi 2017’ye kıyasla bir hayli yüksek. Araştırma şirketin Bitcoin’in işlem hacminde yüzde 61 oranında artış gerçekleştiğini söylüyor. Tüm bu verileri göz önüne alarak Bitcoin’in uzun zamandır içinde bulunduğu ayı piyasasına meydan okuduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Günümüz finansal sistemi tarafından benimsenen ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan ödeme platformu MasterCard’ın 2018 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal verileri şirket tarafından paylaşılmıştı. Şirketin paylaştığı verilere göre yıl boyunca 4.4 trilyon dolarlık işlem hacmi kaydedildi. MasterCard, yıl boyunca günlük ortalam 12 milyar dolar değerinde işleme olanak sağlamış.

Tüm bu veriler ışığında uzun zamandır ayı piyasasında işlem gören Bitcoin’in bu durumuna rağmen MasterCard’ın işlem kapasitesinin yarısını görmesi ve geçen yıla göre işlem hacmini yüzde 61 artıran Bitcoin’in son derece başarılı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner