Ana Sayfa Kripto Paralar Bitcoin SV (BSV) Craig Wright'den Bitcoin SV'ye İlişkin İddialı Çıkış!

Craig Wright’den Bitcoin SV’ye İlişkin İddialı Çıkış!

Geçmişte Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ve bunu bir türlü kanıtlayamadığı için “sahte Satoshi” olarak isimlendirilen Dr. Craig S. Wright’den Bitcoin SV’ye (BSV) ilişkin iddialı çıkış geldi.

Wright, attığı tweet ile Bitcoin SV’nin geleceğiyle ilgili öngörüsünü paylaştı. Wright’ın öngörüsüne göre Bitcoin SV iki yıl içinde terabyte boyutundaki bloklarda işlem görmeye başlayacak.

Sahte Satoshi, iddiasını destekleyecek herhangi bir ayrıntı vermedi. Bir kripto para biriminin bloklarında gerçekleşecek işlemler için boşluklara ihtiyaç duyuluyor. Özellikle Bitcoin için blok boyutu ihtiyacı oldukça yüksek bir seviyede. Bitcoin’in geliştiricileri bu ihtiyacı karşılayabilmek ve ağın sıkışmaması için mücadele ediyorlar. Bitcoin Cash topluluğunun Wright tarafında yer alan kişiler işlemleri zincir dışına alan ölçeklendirme çözümlerine inanmıyor ve bu çözümleri desteklemiyorlar. Bu kişilere göre ağın boyutu artırılmalı ve Bitcoin node’larıyla ilgili depolama alanları yükseltilmeli.

Şu anda Bitcoin SV’nin blokları düşük işlem nedeniyle Bitcoin bloklarına kıyasla oldukça küçük. Wright ve taraftarları bu durumu değiştirmek amacıyla çalışma yapıyorlar ve ortaklıklar sağlamaya çalışıyorlar.

Wright’ın iddialı çıkışı sonrası kripto para topluluğundan sert eleştiriler geldi. Kimisine göre Wright, iki yıl içinde hapiste olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti