Yükleniyor...

Bitcoin 30 bin sınırında: 4 altcoin daha yükselebilir!

Bitcoin fiyatı 30 bin dolar sınırına dayandı.

bitcoin 6

Bitcoin fiyatı 30 bin dolar sınırına dayandı. Analistler olası bir yükselişin SOL, LINK, AAVE ve STX’i de beraberinde getireceği tahmininde bulundu.

Psikolojik sınır aşıldı

Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık yüzde 10 artarak psikolojik açıdan önemli olan 30 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla iyi bir hafta geçirdi.

Yatırım şirketi Stockmoney Lizards geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in çok yakında genel direncinin üzerine çıkabileceğini ve keskin bir ralli başlatabileceğini söyledi. Bunun yanı sıra, borsa yatırım fonunun onaylanmasının kitlesel olarak benimsenmeyi sağlayacağı ve Nisan 2024’te yapılacak yarılanmadan önce ralliyi tetikleyeceği de belirtildi.

Bu hafta yaşanan olumlu bir gelişme de Bitcoin’in gücünün birçok altcoin’e yansıması ve bu altcoinlerin kendi direnç seviyelerinin üzerine çıkması oldu. Bu durum, duyarlılığın giderek olumluya döndüğünü ve seçici olarak alım yapmayı düşünmenin zamanının gelmiş olabileceğini gösterdi.

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut seviyeye yakın bir konsolidasyon, boğaların başka bir ayağın daha yükselmesini bekledikleri için kar ayırmak için acele etmediklerini gösteriyor. Bu da fiyatı 31 bin dolar ile 32 bin 400 dolar arasındaki genel direnç bölgesine fırlatabilir.

Aksine, fiyat 31 bin dolardan aşağı dönerse, BTC/USDT çifti 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (28 bin 160 dolar) düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar yine genel gider engelini aşmaya çalışacaktır.

Olumlu hava, 20 günlük EMA’nın altına inilmesi halinde olumsuz etkilenecektir. Bu da paritenin bir süre daha 31 bin dolar ila 24 bin 800 dolar aralığında sıkışıp kalmasına neden olabilir.

Öte yandan, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, yatırımcıların pozisyonlarını aceleyle kapatabileceklerini gösterecektir. Bu da 28 bin 143 dolarlık önemli desteğin daha da düşmesi için kapıları açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner