Yükleniyor...

Bitcoin 31 bin duvarını aştı! Yükseliş sürecek mi?

Bitcoin 31 bin dolar sınırını aşarak haftaya pozitif başladı.

bitcoin 7

Bitcoin 31 bin dolar sınırını aşarak haftaya pozitif başladı. Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeyi kaydeden popüler kripto para birimi, yaklaşık yüzde 4 oranında yükseldi.

Yatırımcılar ise “2024’te Bitcoin yükselişi sürecek mi?” sorusunun yanıtını merak ediyor. Analistler bu sorunun yanıtı olarak 2 senaryo üzerinde duruyor…

Bitcoin fiyatı 2024’te daha da yükselecek mi?

Bitcoin’in günlük göreceli güç endeksi (RSI) Ocak 2023’ten bu yana en yüksek alım seviyelerini kaydetti. Mayıs 2022’den bu yana ise 30 bin doları geçtikten sonra net bir yükseliş momentumu oluşturamadı. Dolayısıyla bu senaryonun önümüzdeki haftalarda da süregelmesi öngörülüyor. Yani söz konusu öngörü gerçekleşirse, BTC fiyatının Kasım ayında mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 10 düşüşle 27 bin 720 dolar civarındaki 50 günlük üstel hareketli ortalamasına (50 günlük EMA; kırmızı dalga) dönmesi muhtemel olarak tahmin ediliyor.

Öte yandan yeni destek seviyesi olarak 30 doların korunması ve teyit edilmesi, Mayıs 2022’den bu yana görülmemiş bir seviye olan 32 bin dolardaki bir sonraki büyük direnç alanına doğru yönelim sağlayabilir.

ETF’ler yükseliş zemini oluşturdu

CryptoQuant’a göre, temel bir perspektiften bakıldığında, ABD’de Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayının güçlü bir yükseliş zemini oluşturacağını belirti. Ayrıca bir Bitcoin ETF’inin onaylanmasının BTC piyasasının net kapitalizasyonunu 155 milyar dolar artırabileceğini de vurguladı.

CryptoQuant, bunun gerçekleşmesi halinde Bitcoin fiyatının 2024 yılında 50 bin ila 73 bin dolara ulaşabileceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner