Yükleniyor...

Bitcoin 38.000 Doları Gördü, Altcoinler Çift Haneli Düştü

Bitcoin dün sert bir düşüş başlattı.

bitcoin 38 000 dolari gordu altcoinler cift haneli dustu

Bitcoin dün sert bir düşüş başlattı. Kötü bir günlük kapanışın ardından satışlar derinleşti ve Bitcoin %10 düşerek son altı ayın en düşük seviyesi olan 38.200 dolar seviyesine kadar geriledi. Ethereum ise %8 düştü ve 2.841 doları gördü.

CoinGecko verilerine göre majör altcoinler de sert düşüşler yaşadı. Solana %9 düşüş yaşarken, son zamanlarda bir yükseliş başlatan Cardano da %10 geriledi. Stack Funds’ın CoinDesk’e yaptığı bir açıklamaya göre piyasalardaki olumsuz hissiyat devam edebilir:

“Kripto piyasaları bir süredir kritik bir destek seviyesinde işlem görüyordu. Makro piyasa zayıflığı, riskli varlıklarda satışa neden oluyor. Bu duyarlılığın devam etmesi, Bitcoin’de 35.000 dolar civarını getirebilir.”

Sert düşüşle birlikte, son 12 saat içinde 600 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bu tasfiyelerin 250 milyon doları Bitcoin’deyken, onu 163 milyon dolar ile Ethereum ve 10.9 milyon dolar ile Solana izledi. Binance ise, her zaman olduğu gibi 173 milyon dolar ile tasfiyelerde liderliği eline aldı. Tasfiyelerin %91’i long pozisyonlarda gerçekleşti. En büyük tasfiye ise BitMEX’te 9.91 milyon dolarla gerçekleşti.

Yayın saati itibariyle Bitcoin 39.067, Ethereum ise 2.867 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner