Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin 4.000 Dolar Engelini Geçebilecek mi? Geçerse Ne Olur?

Bitcoin 4.000 Dolar Engelini Geçebilecek mi? Geçerse Ne Olur?

ABONE OL:google-news

Öncü kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte 3.922 doları (Bitstamp verilerine göre) görerek 4.000 dolar seviyesini test etti, ancak başarılı olamadı. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin’in fiyatı 3.750 dolar seviyesinde seyrediyordu. Piyasa şu anda Bitcoin için psikolojik engel olan 4.000 dolar seviyesini geçip geçemeyeceğine odaklanmış durumda.

CoinDesk’in analistlerinden Omkar Godbole, Bitcoin’in kısa vadeli eğiliminin yukarı yönlü olduğunu ve 4.000 dolarlık psikolojik engelin geçilmesi durumunda bir sonraki direnç seviyesinin 4.410 dolar olduğu görüşünde.

Godbole, Bitcoin‘in Salı gününü 3.633 doların üzerinde kapatmasıyla kısa vadeli olarak ayıdan boğa trendine girdiğini ve 4.000 doların önümüzdeki 48 saat içinde test edileceğini söylüyor. Analist, bu seviyenin geçilmesi durumunda bir sonraki hedefin 4.410 dolar olacağından da bir hayli emin.

Ayrıca analist, Bitcoin’in günlük kapanışları 3.633 doların altında yapması durumunda boğa senaryosunun zayıflayacağını fakat böylesi bir senaryonun kısa vadede pek olması olmadığını belirtiyor.

Analistin tahmininden yola çıkarak, Bitcoin’in 4.000 dolarlık psikolojik seviyeyi test edip etmeyeceğini ve bu seviyeyi geçip geçmediğini önümüzdeki 48 saat içerisinde göreceğiz. Bununla birlikte Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi kripto para piyasasını olumlu yönde etkiledi. Piyasa değeri bakımından ilk 100’de yer alan altcoin’lerin hemen hemen tamamı yeşillere büründü ve birçok altcoin “kripto kışına” meydan okuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar