Yükleniyor...

Bitcoin 4.000 Dolar Engelini Geçebilecek mi? Geçerse Ne Olur?

Öncü kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte 3.

Bitcoin 4.000 Dolar

Öncü kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte 3.922 doları (Bitstamp verilerine göre) görerek 4.000 dolar seviyesini test etti, ancak başarılı olamadı. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin’in fiyatı 3.750 dolar seviyesinde seyrediyordu. Piyasa şu anda Bitcoin için psikolojik engel olan 4.000 dolar seviyesini geçip geçemeyeceğine odaklanmış durumda.

CoinDesk’in analistlerinden Omkar Godbole, Bitcoin’in kısa vadeli eğiliminin yukarı yönlü olduğunu ve 4.000 dolarlık psikolojik engelin geçilmesi durumunda bir sonraki direnç seviyesinin 4.410 dolar olduğu görüşünde.

Godbole, Bitcoin’in Salı gününü 3.633 doların üzerinde kapatmasıyla kısa vadeli olarak ayıdan boğa trendine girdiğini ve 4.000 doların önümüzdeki 48 saat içinde test edileceğini söylüyor. Analist, bu seviyenin geçilmesi durumunda bir sonraki hedefin 4.410 dolar olacağından da bir hayli emin.

Ayrıca analist, Bitcoin’in günlük kapanışları 3.633 doların altında yapması durumunda boğa senaryosunun zayıflayacağını fakat böylesi bir senaryonun kısa vadede pek olması olmadığını belirtiyor.

Analistin tahmininden yola çıkarak, Bitcoin’in 4.000 dolarlık psikolojik seviyeyi test edip etmeyeceğini ve bu seviyeyi geçip geçmediğini önümüzdeki 48 saat içerisinde göreceğiz. Bununla birlikte Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi kripto para piyasasını olumlu yönde etkiledi. Piyasa değeri bakımından ilk 100’de yer alan altcoin’lerin hemen hemen tamamı yeşillere büründü ve birçok altcoin “kripto kışına” meydan okuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner