Yükleniyor...

Birçok Altcoin Ayı Piyasasına Meydan Okuyor

Lider kripto para birimi Bitcoin'in yükselerek 3.

Bitcoin Ayı Piyasası 1

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselerek 3.800 doları test etmeye başlamasıyla altcoin’lerin değerinde önemli düzeyde artış kaydedildi. CoinMarketCap’te piyasa değeri ile ilk 100’de yer alan kripto para birimlerinin hemen hemen tamamı yeşillenmiş durumda.

Bitcoin Cash son 24 saatte yüzde 31,65 oranında değer kazandı ve 131,92 doları gördü. Stratis yine son 24 saatte yüzde 33,13 oranında değer kazandı ve 1,15 doları gördü. İlk 100’de yer alan Verge, Chainlink, Dentacoin gibi diğer altcoin’lerin fiyatında da yüzde 15’den fazla artış kaydedildi.

Tüm bunların yanısıra Monacoin son 24 saatte yüzde 47,75 oranında değer kazanarak 0,76 doları gördü. Bu değer artışı ile Monacoin ilk 100’de yer alan kripto paraların arasında en iyi performans göstereni oldu.

Altcoin’lerin birçoğunun yüksek oranlarda değer kazanmasına şu 4 faktörün katkıda bulunduğu belirtiliyor;

  1.  Genel piyasa trendi,
  2. Artan işlem hacimleri,
  3. Asyalı yatırımcıların sayısınındaki artış ve
  4. Çabuk kara geçme istediği.

Elbetteki Bitcoin veya diğer birçok güçlü altcoin’e kıyasla Monacoin gibi altcoin’lerin fiyatındaki sert yükseliş beraberinde kısa vadede düşüşü getirebilir. Malumunuz düzeltme hareketi kripto paraların genelde gösterdiği fiyat hareketleri arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner