Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Son 3 Günde Değerini Yüzde 18 Artırdı! Sırada Ne Var?

Bitcoin, 17 Aralık'tan bu yana yani üç günden daha az bir süre içinde ABD doları karşısında yüzde 18'den fazla değer kazanarak 3.

Bitcoin BTC Fiyat

Bitcoin, 17 Aralık’tan bu yana yani üç günden daha az bir süre içinde ABD doları karşısında yüzde 18’den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan 3.776 dolara yükseldi.

Coinbase ve Bitstamp gibi kripto para-fiat değişim platformlarından Bitcoin (BTC) 3.700 dolara kadar hafif bir düzeltme yaptı. Analistler, Bitcoin’in bir sonraki büyük direnç seviyesi olan 3.800 doları test edeceğini ve 4.200 dolara kadar yükselebileceği değerlendirmesinde bulunuyor.

Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Bitcoin’in fiyatı 3.500 dolar civarında seyrederken “The Crypto Dog” takma adlı bir kripto para tüccarı BTC’nin 3.800 dolara çıkması ve ivmesini kaybetmesi durumunda 3.400 doların altına düşebileceğini söylemişti.

O zamandan beri Bitcoin, Aralık ayının ilk haftasından beri test edemediği 3.800 dolarlık direnç seviyesinin kırıldığına dair güçlü işaretler gösterdi.

Bitcoin, aşırı satış koşullarına bağlı olarak geçen hafta boyunca fiyatlarda önemli bir düşüş yaşadı. 28 Kasım’dan itibaren BTC’nin değeri sürekli olarak USD karşısında değer kaybetti. Ardından piyasa yükselişe geçti ve birçok önemli kripto para varlığı yükselişe geçti. Analistler BTC için orta vadeli tahminlerini 3.000 dolar ile 4.000 dolar aralığında tutmaya başladılar.

Diğer Kripto Para Varlıklarının Fiyatlarındaki Dalgalanma Neyi Gösteriyor?

Analistler genel olarak Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve diğer önemli kripto varlıklarının fiyatlarındaki dalgalanmayı temel eksikliklere bağlıyorlar.

Örneğin Ethereum, merkezi olmayan uygulamalarda (dApps) yüksek düzeyde kullanıcı faaliyeti gösteremedi. Bitcoin Cash ise ticari olarak benimsenme konusunda mücadele veriyor.

ETH, BCH ve EOS gibi diğer kripto paraların fiyatındaki artış, yatırımcıların yüksek riskli pozisyonlara girme konusunda daha rahat olduklarını ve piyasanın kısa vadeli eğilimine güvendiklerini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner