Yükleniyor...

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı.

Tether USDT

Bloomberg News tarafından incelenen Tether’ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil olmak üzere çeşitli yargı alanlarındaki bankalarda tutuluyor.

Bloomberg tarafından ulaşılan banka beyanlarına göre Tether, Ocak 2018 ile Temmuz 2018 arasında en az 6.6 milyon ABD doları tutarında faiz geliri elde etti.

Rapor, Tether’ın aslında içeriden sızan birkaç banka ekstresinin içeriğine dayanarak talep ettiği nakit rezervlerine sahip olabileceğini, ancak fonların kaynağı ve bugünkü konumu ile ilgili pek çok sorunun hala yanıtlanmamış olduğunu ortaya koyuyor.

Cevaplanmayan Sorular Var

Rapor, Tether’in rezervlerinin gerçek olup olmadığı açısından fikir sağlarken, şirketin fonlarının durumu gizemini koruyor. Bugüne kadar Tether, nakit rezervlerinin denetlenmesine izin vermeyi reddetti ve Bloomberg tarafından görülen banka ekstreleri Tether’ın rezerv hesaplarında ne kadar olduğu konusunda hiçbir şey söylemiyor. Rapor sadece Tether Ltd.’nin USD’yi transferi yaptığını ve USDT aldığını gösteriyor.

Tether şu anda teorik olarak bu yılın başlarından birçok eleştirmen tarafından iddia edildiği gibi fraksiyonel bir rezerv sistemini işletiyor. Yani borca dayalı para sistemi söz konusu. Kapsamlı bir denetim yapılıncaya kadar bu teorinin gerçeği yansıtmadığını söylemek mümkün değil.

Tether’ın fiat bankacılık ilişkileri olmayan kripto para borsaları için bir çeşit banka olarak etkili bir şekilde çalıştığı gerçeği göz önüne alındığında, kripto para-fiat likiditesini elde etmek için Tether’e bağlı olan kripto pazarının dev bir bölümünün tehlikede olduğunu anlamına geliyor. Çünkü Tether mevcut nakit rezervlerini abartacak olursa herhangi bir zamanda istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner