Yükleniyor...

Crypto.Com, Kanadalı Kullanıcılar için USDT’yi Delist Etti

Kripto borsası Cryptocom, yetkililerden gelen talimat sebebiyle Kanadalı kullanıcılar için USDT'yi delist ettiğini duyurdu.

crypto com

Kripto borsası Cryptocom, yetkililerden gelen talimat sebebiyle Kanadalı kullanıcılar için USDT’yi delist ettiğini duyurdu.

Hamle, ülkedeki regülatörün FTX’in çöküşünün ardından kripto borsaları üzerinde daha güçlü bir gözetim taahhüdü vermesinin ardından geldi.

Crypto.com USDT’yi Delist Ediyor

Firma tarafından müşterilere gönderilen bir e-postaya göre borsa, Kanada’daki kullanıcılar için USDT’yi platformundan kaldıracak. Şirket, bu kararı “Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (OSC) gelen talimatlara uygun olarak” aldığını söyledi.

Tüm USDT işlemleri 31 Ocak 13:00 ET’de sonlandırılacak. Kullanıcıların bu tarihten sonra kalan USDT mevduatları, otomatik olarak USDC’ye dönüştürülecek.

Crypto.com’un aldığı bu karar, regülatörlerin kripto borsaları üzerindeki baskısının arttığı bir dönemde geldi.

USDT, 66 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük stablecoin olmayı sürdürüyor. Onu 44 milyar dolarlık piyasa değeriyle USDC takip ediyor.

Kripto analisti John Paul Koning, Kanada merkezli kripto platformlarının USDT listeleme konusunda isteksiz olduğunu dile getirdi. Daha önce de Coinberry ve Wealthsimple platformlar, USDT’yi delist etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner