Yükleniyor...

ConsenSys, Yüzden Fazla Çalışanı İşten Çıkarıyor

Kripto cüzdanı MetaMask'ın geliştiricisi ConsenSys, yüzden fazla çalışanı işten çıkarmayı planlıyor.

işten çıkarma

Kripto cüzdanı MetaMask’ın geliştiricisi ConsenSys, yüzden fazla çalışanı işten çıkarmayı planlıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX‘in iflas etmesiyle, kripto şirketleri mevcut ayı piyasasının da etkisiyle birlikte zorluklarla karşı karşıya. Özellikle kripto şirketleri, FTX benzeri bir çöküş yaşamamak için mali durumlarını gözden geçirmeye başladı. Bu şirketlerden birisi olan ConsenSys, işten çıkarma ve yeniden yapılanma hamleleriyle gündeme geldi. MetaMask geliştiricisinin, yapılanma sürecinin bir adımı olarak yüzden fazla işçi çıkarmayı planladığı bildirildi.

ConsenSys, Yüzden Fazla Çalışan ile Yollarını Ayıracak

CoinDesk, ConsenSys‘in 100 veya daha fazla çalışanını işten çıkaracağını bildirdi.

New York City merkezli şirketin şu anda yaklaşık 900 çalışanı bulunuyor. Söz konusu kişi, planlanan kesintilerin sonuçlandırılma sürecinde olduğunu ve kesin sayının bu noktada bilinmediğini söyledi.

ABD kripto borsası Coinbase‘in de Salı günü personelinin yüzde 20’sini ya da yaklaşık 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurmasıyla, kripto istihdamı için zaten kötü geçen haftaya bir yenisi daha eklenmiş oldu. CoinDesk, geçen yılın Nisan ayından bu yana sektör genelinde yaklaşık 27.000 kişinin işini kaybettiğini tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner