Yükleniyor...

Birleşik Krallık Hazinesi, Dijital Pound Hazırlığında

Birleşik Krallık Hazinesi, hükümetin merkez bankası dijital para birimi hazırlığında olduğunu söyledi.

Birlesik Krallik Hazinesi Dijital Pound Hazirliginda

Birleşik Krallık Hazinesi, hükümetin merkez bankası dijital para birimi hazırlığında olduğunu söyledi.

Bitcoin ve diğer varlıkların değerinde hızlı bir düşüşe neden olan kripto kışı, herhangi bir kripto para biriminin istikrarlı olarak kabul edilip edilemeyeceği konusundaki endişeleri yoğunlaştırdı. Aynı zamanda birçok kamu politikası sorununu da gündeme getirme potansiyeline sahip. Ayrıca, son haftalarda tüketicinin korunmasının mercek altına alındığı bir sektör olan kripto varlıklara yönelik İngiltere’nin ilk genel düzenleyici yaklaşımı konusunda da bir kamu istişaresi yapılacak. Kripto paraların endişelerinden uzaklaşmayan Birleşik Krallık da dijital pound ile ilgili planlar yapıyor.

Birleşik Krallık Hazinesi, Dijital Pound Çıkarmak İstiyor

Birleşik Krallı Hazinesi Ekonomi Sekreteri Andrew Griffith, hükümetin merkez bankası dijital para birimi (dijital pound) çıkarmayı düşündüğünü söyledi.

Birleşik Krallık’ın bir dünya kripto merkezi olmaya kararlı olduğunu söyleyen Griffith, şunları da sözlerine ekledi:

“Hükümet, stablecoin’lerin ödeme amaçlı olarak toptan kullanımına yönelik bir rejim oluşturmak için… uzun bir yol kat etti”

Ekonomi sekreteri, Hazine Seçim Komitesine dijital pound’un nitelikleri hakkında bir kamuoyu istişaresinin önümüzdeki haftalarda başlatılacağını da belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner