Yükleniyor...

Tether en çok Bitcoin tutan on birinci şirket oldu

USDT'nin arkasındaki şirket olan Tether, en çok Bitcoin tutan on birinci şirket oldu.

tether usdt depeg

USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, en çok Bitcoin tutan on birinci şirket oldu.

USDT’nin ihraççısı olan Tether Bitcoin varlıkları ile dikkat çekti, Şirket, Bitcoin tutan en büyük on birinci şirket oldu.

Tether’in Bitcoin varlığı ile dikkat çekti

Stablecoin ihraççısı, resmi olarak açıklamadığı Bitcoin adresinde tahmini olarak 55.022 Bitcoin’e sahip olduğu belirtiliyor. Bu miktar, yaklaşık 1,6 milyar dolarlık bir değere denk gelmektedir.

golden bitcoin coin picture id818379386clienta1acac3e1b3290917d92signature71cd10238f83fd514c97de66c755f5a0618fe325

Tether’in Bitcoin varlıkları, şirketin ikinci çeyrek rezerv raporunda belirtilen toplam Bitcoin varlığıyla uyumlu olmaktadır. Tether, bu yılın ilk çeyreğinde rezervlerini kripto varlıklara kaydırma ve Bitcoin’e karlarının yüzde 15’ine kadar yatırım yapma planını açıklamıştı. Ancak şirket, rezervlerinin mevcut ve gelecekteki Bitcoin varlıklarının Hissedar Sermaye Yastığı’nı aşmayacağını ve rezervlerini güçlendirip çeşitlendireceğini tahmin ettiğini belirtmiştir.

Tether’in bu kadar büyük bir miktarda Bitcoin’e sahip olması, piyasayı etkileme potansiyeli hakkında bazı entrika ve spekülasyonlara yol açabilir. Ancak resmi açıklamalar ve finansal raporlar, şirketin rezervlerini nasıl yönettiğini ve yatırım yaptığını göstermektedir. Bu tür bilgiler, yatırımcılar ve kripto topluluğu için önemlidir ve şeffaflığı artırmaya yardımcı olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner