Yükleniyor...

Analiz: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek seviyeler

Bitcoin, günlük grafiğinde 28,868$ seviyesinin altında hareket etmesine rağmen günlük kapanışlar üstünde gerçekleşiyor.

bitcoin ethereum analizi orhan

Bitcoin, günlük grafiğinde 28,868$ seviyesinin altında hareket etmesine rağmen günlük kapanışlar üstünde gerçekleşiyor. Fakat geçtiğimiz gün günlük kapanış sonrası PWO 30.120$ seviyesine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleştirdik fiyat burada karşılaştığı satış baskısı ile tekrardan 29.500$ ve WO (weekly open) seviyelerinin altında kaldı.

Şu an için 28.868$ seviyesi günlük olarak çok önemli bir seviye. Bunun altında fiyat kırmızı ile işaretlediğim fibonacci 0.5 seviyesini test etmeye meyili olacaktır. 29.500$ seviyesi üstünde akümülasyon çok önemli.

image

Bitcoin 4 saatlik grafik

4 saatlik grafiğe biraz daha sade olarak bakıyorum. 28.600$ seviyesinin likiditesini temizleyerek 30.120$ seviyesine kadar bir yükseliş gerçekleştirdik. Fakat şu an için haftalık açılış (WO) seviyesinin altındayız. Pozitif olarak bakabileceğimiz senaryo; fiyatın 28.900$ seviyesi üstünde olmasıdır. Gün içerisinde bu seviye altındaki kapanışlarda fiyat aşağıda bulunan likidite alanları test etmeye meyilli olacaktır.

3

Ethereum günlük grafik

Ethereum, günlük açılış seviyeleri altında seyrediyor fakat fiyatın uzun bir süredir 1.800 seviyelerinin altında kapanış gerçekleştirmemesi pozitif. Alttaki grafiğe baktığımızda 1.834$ ve 1.818$ seviyeleri güçlü destek bölgesi olarak görülüyor. Bu bölgenin kaybında fiyat aşağıdaki imbalanceları fiyat dengesizliğini onarmaya meyilli olacaktır.

Diğer yandan gün içerisinde ve günlük olarak 1.856$ direnci üstünde kapanışlarda 1.900$ seviyelerine kadar bir yükseliş hareketi görebiliriz.

image 4

1.811$ seviyesinin likiditesini temizledikten sonra fiyat 1.880$ seviyelerine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi. Şu an için baktığımız 1.835$ seviyesi destek bölgemiz, bu seviye üstünde akümülasyon fazlasıyla önemli olacaktır. Bu bölgenin altında 4 saatlik kapanışlarda fiyat aşağıya gitmeye zorlayacaktır.

Özellikle 1.811$ desteği kaybedilirse fiyatı 1.700$ seviyelerinde görebililiriz. Direnç ve önemli bir seviye olarak WO seviyesini takip edebiliriz. 1.850$ seviyesi üstünde kapanışlar pozitif olacacaktır.

image 5

DXY Dolar endeksi 

DXY grafiğine bakıldığında yükseliş hareketini görebiliriz. 100 seviyesi altında hareket gerçekleştirmesine rağmen dün ve bugünkü veriler ile beraber 102 seviyesi üstüne attı.

Günlük grafiğin 102.73 seviyesi altında kalması tekrardan 102’yi test etme ihtimalini doğurur. Eğer DXY’de 102 hareketini görebilirsek kripto piyasasında bir bounce yükseliş görebiliriz.

Gün içerisinde ve günlük olarak 102.50 seviyesi altında kapanışlar Bitcoin için pozitif olacaktır.

image 6

DXY 4 saatlik grafik

Grafiğe geçmeden önce bugün açıklanan verilere de bir göz atalım.

Tarım dışı üretkenlik (çeyreklik) işsizlik haklarından yaranlanma başvuruları ve birim emek maliyetleri açıklandı.

Tarım dışı üretkenliğin pozitif gelmesi işsizlik haklarından yararlanma nötr olarak ve birim emek maliyet çeyrekliğin ise negatif gelmesi DXY tarafında çok bir etki gerçekleştirmedi.

image 7

Veriler sonrası grafiğe baktığımızda 

Günlük açılış seviyesi altına düşüyor. Bu seviye altında kırmızı bölgenin kaybedilmesi gerekiyor. Kırmızı bölge altında kapanışlar gerçekleşirse 102.14 ve MO ( montly open ) seviyesine kadar düşüş görebiliriz. Bu düşüş ile beraber kripto piyasası umarım pozitif etkilenir.

Buraya kadar okuyan herkese ve Coinkolik ailesine teşekkür ederim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner