Yükleniyor...

Tether, USDT Basmayı Sürdürüyor, Peki Bu, Kripto Sektörü İçin Ne Anlama Geliyor?

WhaleAlert'in verilerine göre stablecoin ihraççısı Tether, 1 milyar USDT bastı.

tether

WhaleAlert’in verilerine göre stablecoin ihraççısı Tether, 1 milyar USDT bastı.

Tether, USDT basmayı sürdürüyor. Stablecoin ihraççısı bugün 1 milyar USDT daha bastı. Şirket 29 Temmuz’dan beri stablecoin arzını artırmak için hamlelerini sürdürüyor.

Birçok kripto para analisti ve yatırımcısı, stablecoin arzında yaşanan artışın, kripto piyasaları için bir yükseliş sinyali olduğuna inanıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da benzer bir düşünceye sahip. CZ’ye göre stablecoin arzında yaşanan artış, kripto para piyasası için yükseliş anlamına geliyor.

Ünlü analist Will Clemente’ın ise olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Clemente’e göre piyasada ne kadar az stablecoin varsa bu durum o kadar iyidir. Çünkü aşırı arz olmasına karşın alıcı sayısı yetersiz kaldığı takdirde kripto para piyasasının düşüş yaşamasına neden olabilir. Clementine’ın sözünü ettiği modele göre, dolaşımdaki stablecoin miktarı azaldığı takdirde, kripto paraların büyümesi muhtemeldir.

Kripto Sektörü Ne Durumda?

Geçtiğimiz gün tüm dünya gözünü Nancy Pelosi’nin Tayvan uçuşuna çevirdi. Çıkabilecek bir çatışma ihtimaline karşın piyasalarda yaşanan belirsizlik, sektörde küçük bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Pelosi’nin herhangi bir sıkıntı yaşamadan iniş gerçekleştirmesi kripto piyasasını olumlu yönde etkiledi. Sektör, iyi haberin ardından S&P 500 Endeksi ile birlikte yükselişe geçti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 23,404.61 dolar üzerinden işlem görüyor

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner