Yükleniyor...

Coinbase Yetkilisi, Inside Trading İddialarını Reddetti

Coinbase ürün yöneticisi Ishan Wahi, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

coinbase

Coinbase ürün yöneticisi Ishan Wahi, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Wahi, Coinbase’in faaliyetleri ile ilgili gizli bilgileri kardeşine ve bir ortağına ifşa etmekle suçlandı.

Reuters’ın haberine göre Coinbase Global’in ürün yöneticisi olan Ishan Wahi, Manhattan Federal Mahkemesi’ne vermiş olduğu ifadede elektronik dolandırıcılık suçlamalarını reddetti.

Wahi, ABD emniyet güçleri ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından “inside trading” suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Wahi, geçtiğimiz Mayıs ayında Hindistan’a giden bir uçağa binmek üzereyken tutuklandı.

Wahi, kardeşi Nikhil ve ortağı Sameer Ramani’ye Coinbase’in listeleyeceği kripto paralar hakkında gizli bilgileri ifşa etmekle suçlanıyor. İddiaya göre Wahi ve arkadaşları, varlıkları Coinbase’in listelemesinden önce satın alıp, daha sonra kar elde ettiler. Ekibin Haziran 2021 ila Nisan 2022 tarihleri arasında 1,5 milyon dolar kar elde ettiği iddia edildi.

Nikhil Wahi de tıpkı Ishan Wahi gibi tutuklandı. Ramani ise Temmuz ayının sonlarında serbest bırakıldı.

Adalet Bakanlığı, davanın içerisinde menkul kıymet dolandırıcılığını ise dahil etmedi. Coinbase, yaşananların ardından menkul kıymetler ile ilgilendiklerini reddeden bir blog yazısı yayımladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner