Yükleniyor...

Coinbase Davaların Durdurulmasını İstiyor

Kripto borsası Coinbase, ABD Yüksek Mahkemesi'nden yakın zamanda açılmış iki davanın tekrar tahkime gönderilmesini istedi.

Coinbase Davalarin Durdurulmasini Istiyor

Kripto borsası Coinbase, ABD Yüksek Mahkemesi’nden yakın zamanda açılmış iki davanın tekrar tahkime gönderilmesini istedi.

Coinbase’e yakın zamanda kullanıcıları tarafından tüketici yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle iki farklı dava açıldı. Daha önce tahkim isteğinden bulunan Coinbase’in teklifi federal mahkeme yargıçları tarafından reddedilmişti. Coinbase yeniden açılan iki davanın da durdurulması için temyiz başvurusunda bulundu.

Coinbase Davaları Reddediyor

Yüksek Mahkeme’den tahkim isteklerine ret alan Coinbase, iki dava için de alınan kararlara yoğun bir şekilde itiraz ediyor.

Coinbase davalarının ilkinde; kullanıcılarından birinin hesabına uzaktan erişen bir dolandırıcı, kullanıcının 31 bin dolardan fazla kaybetmesine yol açmıştı. Ardından hesap sahibi kaybedilen fonların geri kazanılmasında çok az yardım sağladığını söyleyerek Coinbase’e dava açtı.

İkinci davada; Coinbase, katılımcıların kripto para birimini almak veya satmak zorunda olmadığını yeterince açıklamadan 1,2 milyon dolarlık Dogecoin çekilişi düzenleyerek Kaliforniya tüketici yasasını ihlal etmekle suçlanmıştı.

coinbase

Her iki davada da federal mahkeme yargıçları, Coinbase’in anlaşmazlıkları tahkime gönderme teklifini reddetti ve şirketin kullanıcı sözleşmeleri kapsamına göre bunun gerekli olduğunu söyledi. Yüksek Mahkeme’de Coinbase, 9. ABD Devre Temyiz Mahkemesi’nde temyiz başvurusunda bulunurken dava mahkemesi işlemlerinin durması gerektiğini söyledi. 9. Daire davaları engellemeyi reddetti ve Coinbase bir sonuç alamadı.

Tekrar temyiz başvurusunda bulunan Coinbase, bir taraf bir davayı tahkime göndermek için bir temyiz başvurusunda bulunduğunda yargılama mahkemesi işlemlerinin otomatik olarak durdurulması gerektiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner