CFTC, Tether'e (USDT) 41 Milyon Dolarlık Para Cezası Verdi • Coinkolik
Yükleniyor...

CFTC, Tether’e (USDT) 41 Milyon Dolarlık Para Cezası Verdi

Stablecoin ihraççısı Tether, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından, anlaşmanın bir parçası olarak 41 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı.

tether

Stablecoin ihraççısı Tether, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından, anlaşmanın bir parçası olarak 41 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı.

Tether, USDT stablecoin’inin bire bir ABD Dolarını desteklediğine dair yanıltıcı açıklamaları dolayısıyla, Emtia Borsası Yasasını (CEA) ihlal etmekle suçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

USDT’nin tamamen dolara sabitlendiği iddiasına karşın, Tether’in rezervinde USDT’nin üçte birinden daha az dolar olduğu belirtildi.

CFTC, Tether’le birlikte Bitfinex borsasının ana şirketi iFinex’e de borsa dışı perakende emtia işlemleri gerçekleştirdiği gerekçesiyle 1,5 milyon dolarlık para cezası verdi.

İcra Direktör Vekili Vincent McGonagle, bu eylemlerin pazar bütünlüğünü teşvik etme maksadıyla yapıldığını ifade etti:

“Tether ve Bitfinex’e karşı yapılan eylemler, pazar bütünlüğünü teşvik etmek ve ABD’li müşteri korumak için yasal sorumluluğun yerine getirilmesini taahhüt ediyor”

Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, paylaşmış olduğu tweet’te, uzun süredir devam eden soruşturmayı geride bırakabileceklerini belirterek, konuya iyimser bir açıdan yaklaştı.

Tether’in yaptığı resmi açıklamada ise, CFTC’nin şirketin mevcut operasyonları ile alakalı olarak herhangi bir sorun tespit etmediği vurgulandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x