Yükleniyor...

Bitcoin 7 Bin Doların Altına Düştü, Piyasalarda Korku Hakim!

Takvimler 10 Nisan'ı gösterirken, Bitcoin(BTC) de neredeyse 200 dolarlık bir düşüş yaşayarak 7 bin doların altına geriledi.

btc drop

Takvimler 10 Nisan’ı gösterirken, Bitcoin(BTC) de neredeyse 200 dolarlık bir düşüş yaşayarak 7 bin doların altına geriledi. Lider kripto para birimi son 4 gündür devamlı bir şekilde 7 bin doların üstünde seyrediyordu.

BTC Dolar paritesi 7,100- 7,410 dolarlık dar bir koridorda hafta boyunca işlem gördü. Lider kripto para biriminin 7,150 dolardan 6,915 dolar seviyesine düşmesiyle oynaklığın arttığı gözlendi. Bu haberin yazımı itibariyle Bitcoin 6,935 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Sırada Ne Var: BTC 6,300 Dolara Düşer Mi?

Daha önce bazı kripto para trader’larının beklediği gibi, cuma gününe doğru yaklaşırken 7,200 dolar seviyesinden artış görülmedi. 6,900 dolar seviyesi ise boğalar için ilk savunma hattı gibi gözükmektedir. Önde gelen kripto para birimi eğer bu seviyede tutunamazsa, kripto para trader’ı Michaël van de Poppe; 6 bin dolar seviyelerine düşüleceğini tahmin etmektedir.

Van de Poppe dün yaptığı açıklamada; 7,500-7,700 dolar seviyelerinin görülebileceğini, ardından ise keskin düşüş beklediğini belirtmişti. Van De Poppe ardından şunları ekledi:

” 6,900 seviyelerinde tutunamazsa, büyük ihtimal 6,300 dolar seviyelerine doğru gideceğini düşünüyorum.”

Pazarda Halen Korku Hakim

Kripto para piyasası böyleyken, bir yandan da CNN’in Korku& Açgözlülük Endeksi‘ne bakacak olursak 100 üzerinden 15 seviyesiyle piyasalarda halen “aşırı korku” hakim olduğunu görebiliriz.

Geleneksel hisse senedi piyasasına baktığımızda ise 100 üzerinden 43 puan ile bu piyasanın da “korku” yaşadığını görülebilir. FED’in bastığı dolarlarla canlanan piyasa, haftayı oynak bir şekilde kapattı.

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ise 200 milyar dolar değer kaybetti. Bu hafta gerçekleştirdiği yarılanma faaliyetlerine rağmen Bitcoin Cash ve Bitcoin SV ise yaklaşık %10 oranında düşüşler görürken, Ethereum (ETH) ise %5.3’lük bir düşüş yaşadı. Şu anda Bitcoin’in piyasa hakimiyeti % 64.1 seviyesinde bulunmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner