Yükleniyor...

Elon Musk, Ekonomiye Başsağlığı Diledi

Tesla ve SpaceX CEO'su ABD ekonomisinin çok can sıkıcı seviyede olduğunu dile getiriyor.

elon musk ekonomi

Tesla ve SpaceX CEO’su ABD ekonomisinin çok can sıkıcı seviyede olduğunu dile getiriyor. Elon Musk, Ay’da duran birisinin Dünya’ya çarpan bir göktaşını izlerken “Aman tanrım ekonomi” dediği bir görseli tweet’ledi.

Modern dünyanın en ünlü girişimcilerinden biri olan Musk, koronavirüs pandemisinin sonuçlarını ve Amerikan Merkez Bankası’nın işletmeleri desteklemek için para basma gerçeğini eleştiriyor. Bu arada, ortalama Amerikalıların durumu daha da kötüye gidiyor. İki hafta önce ABD’deki işsizlik toplam 3,3 milyonu buldu. Şu an ise bu durum 6.6 milyon kişiye çıktı.

Büyük Buhran’dan Daha Kötü Olabilir

Amerikan Merkez Bankası dolar basmaya devam ediyor ve ABD vatandaşlarına Kovid-19 kaynaklı finansal krizde hayatta kalmalarına yardımcı olmak için ayda bin 200 dolarlık hükümet yardımı yapmaya niyetli. Bazı ekonomistler ABD’nin başka bir Büyük Buhran’a yöneldiğini söylüyor. Hatta 1929-1930’da yaşanan kriz bunun yanında çocuk oyuncağı gibi görünebilir. Anthony Pompliano gibi isimler ve hatta bazı politikacılar, şu anda iyi bir değer deposu olduğunu söyleyerek Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner