Yükleniyor...

“Bitcoin 7000 Dolar Seviyesinde Destek Görürse Yarılanmaya Son Sürat Gidecek”

Kripto para analisti filbfilb, piyasalar 6800 dolar seviyesinin üzerinde kaldıkça, 7200 dolar seviyesine tekrar gelinebileceğini söylüyor.

halving coming

Kripto para analisti filbfilb, piyasalar 6800 dolar seviyesinin üzerinde kaldıkça, 7200 dolar seviyesine tekrar gelinebileceğini söylüyor.

Bitcoin (BTC) 6800 dolar seviyesinde destek gördükten sonra, 22 Nisan tarihinde 7 bin dolar seviyesini yeniden gördü. Kripto para analistleri fiyat tahminleri yaparken dört gözle yarılanma faaliyetini bekliyor.

BTC Fiyat Artışı Boğaları Rahatlattı

Salı günü 6800 dolar seviyelerini gören lider kripto para birimi, güçlü bir 24 saatlik performans göstererek 7000 dolar seviyelerine tekrar döndü.

Petrol pazarlarındaki kaos, Bitcoin’de de etkisini gösterdi ve 7200 dolar seviyesinde destek bulmada zorluk çeken varlık düşüş yaşadı.

Kripro para analistlerine göre; 7200 dolar boğa sinyali için önemli bir seviyeydi ki bu nokta Bitcoin’in 2020 yılına başladığı noktaydı.

Kripto para analisti filbfilb ise şu an 7 bin dolar seviyesinde Bitcoin’de pozisyonunu koruyacağını ancak sonrasında pozisyondan çıkacağını, zira şu an Bitcoin’de kalmak istemediğini belirtti. Analist şunları da sözlerine ekledi:

“Yarılanmaya 3 hafta kaldı. Bitcoin’in güvenli bir sığınak mı yoksa riskli bir varlık mı olmaya çalıştığını hala bilmiyoruz. Riskli olmadığı gösteren bazı ayrışma belirtileri gösteriyor ki bu da iyiye işaret.”

Yarılanmaya Doğru Tam Gaz

BTC/USD paritesi ne kadar uzun süre 6.800 doların üzerinde kalabilirse, korkutucu ihtimallerin gerçekleşme ve 4000 veya 5000 dolar seviyelerine geri dönme olasılığı o kadar az olacaktır.

“Bitcoin, haftalık VWAP seviyesini sadece hafta sonu değil tüm hafta boyunca geri alabilirse, yarılanmaya doğru tam gaz gidecektir.” diye bildirdi.

Yaklaşık üç hafta içinde gerçekleşecek olan BTC yarılanmasından önce Bitcoin fiyatlarını etkileyebilecek birçok faktör hala aktiftir.

Faaliyetin talep üzerinde önemli bir etkisi olacağı bilinmektedir. Yarılanmadan sonraki mevcut fiyat noktasını korumak için talep ve blok ödülü de teknik olarak %50 oranında düşebilir.

Buna karşılık talep aynı kalırsa bu fiyatta bir artışa neden olmalıdır; çünkü Bitcoin’de daha hızlı madencilik yapmak imkansızdır zira rekabet çok fazladır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner