Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 3 Vakte Kadar 20.000 Dolar Olabileceğini Söyleyen 3 Analist

Koronavirüs tüm dünyayı sarsarken ülkelerin ekonomileri alt üst olmakta ve dünya alışılmadık şeylerle karşı karşıya kalmaktadır.

Bitcoin’in BTC 3 Vakte Kadar 20.000 Dolar Olabileceğini Söyleyen 3 Analist

Koronavirüs tüm dünyayı sarsarken ülkelerin ekonomileri alt üst olmakta ve dünya alışılmadık şeylerle karşı karşıya kalmaktadır. Salgınla mücadele kapsamında ülkeler görünmez düşmana karşı savaş açarak benzeri görülmemiş ekonomik paketleri uygulamaya koyuyor. Ancak salgının küresel ekonomiyi tehdidi tüm bu önlemlere rağmen devam ediyor. Hatta sıvı altın olarak bilinen Petrol tarihte ilk defa eksi bir değere düştü.

Fed’in sınırsız para arzı ve hisse senetlerinde yaşanan dalgalanmalar kripto para trader’larını harekete geçirdi. Kripto para trader’ları, Bitcoin’in tüm bu belirsizlikler arasından sıyrılıp yaklaşan yarılanma etkinliği ile BTC’nin 20.000 dolara ulaşacağını düşünüyorlar.

Bitcoin (BTC) Her An 20.000 Dolara Ulaşabilir

Kripto para trader’ı Carl Eric Martin, yayılan mevcut ekonomik kaosun Bitcoin fiyatı beklentilerini yükselttiğini belirtti. Analist, yaşanan durumun şu anda herhangi bir varlık için öngörülemez bir ortam oluşturduğunu söyledi.

Örnek olarak trader, ham petrol vadeli işlem fiyatının aniden sıfırın altına düştüğünü ifade ediyor. Ayrıca Martin, yaklaşan yarılanma ile Bitcoin’in bir haftada kolayca 20.000 dolara yükselebileceğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) İçin 20.000 Dolar Çok Gerçekçi

Kripto para analisti ve trader’ı Christopher Jaszczynski, Bitcoin fiyat tahmini için 20.000 dolarlık bir seviyenin çok gerçekçi geldiğini ve bu fiyat tahmininin gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

Christopher kısa bir süre öncede bir Bitcoin fiyat analizi yayınlamıştı. Analist, Bump ve Run Reversal Bottom patternini kullanarak kısa vadede BTC’nin 10.500 dolara ulaşacağını söyledi.

“Bitcoin (BTC) Çoğu Piyasadan Daha Sağlam”

VanEck’in dijital para stratejisti Gabor Gurbacs, BTC’ye karşı artan yükseliş hissini paylaştı. Gabor Gurbacs, birkaç hafta önce finansal piyasaların Bitcoin’i ciddiye almadıklarını söylüyor. Ancak analiste göre, salgının sebep olduğu ekonomik koşullar ve petrol fiyatlarının tarihi dip yapması Bitcoin’in “çoğu piyasadan daha sağlam” olduğu gösterdi. Analist, bu durumun fark edilmesinin Bitcoin fiyatına etki edebileceğini düşünüyor.

Yalnızca ABD’de milyonlarca insanın işini kaybettiğine dikkat çeken Gurbacs, Bitcoin’in bu sorunun çözülmesine yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner