Yükleniyor...

Ethereum 2.0 Boğa Koşusunu Tetikleyebilir

Bazı kripto analistleri ve uzmanları ETH 2.

ethereum 2.0 boğa koşusunu tetikleyecek

Bazı kripto analistleri ve uzmanları ETH 2.0 yenilemesinin DeFi’yi dönüştüreceğine ve büyük bir boğa koşusunu tetikleyeceğine inanıyor.

Birkaç analist ve uzman, aylar içinde piyasaya sürülecek olan Ethereum 2.0’ın ilk aşamasıyla, büyük bir boğa koşusunu tetikleyebileceğine ve bildiğimiz finans dünyasını dönüştüreceğine inanıyor. MetaCartel Ventures DAO’nun ortağı ve DuckDuckGo’da strateji geliştiricisi olan Adam Cochran, blog yazısında ETH 2.0’ın neden “toplumdaki en büyük ekonomik değişim olduğunu kanıtlayabileceğine” dair çeşitli argümanlar ortaya koydu.

Staking’in Ether arz şoku yaratabileceğini ifade eden Cochran, yüzde 3-5 oranında bulunan staking ödüllerinin, toplam arzın yaklaşık yüzde 30’u kilitlenene kadar büyük yatırımcılardan sermaye çekeceğine inanıyor. ETH’nin yakında çıkacak olan yakma mekanizması da piyasalardaki arzın azalmasına katkıda bulunacak.

FOMO’yu Arttırabilir

Cochran, bu arz talebinin, teknik analizle ilgilenmeyen ve “sadece olaya girmek” isteyen perakende yatırımcılar arasında kaçırma korkusu (FOMO) yaratacağını iddia ediyor.

Bir borsaya para aktarmanın baş ağrısı olduğu 2017 yılının aksine, FOMO sektöre yeni gelenlerin rahatlıkla kullanabildiği ve fiat ile kripto para satın almanın basit bir hale geldiği borsalar olduğu için büyüyebilir:

“Bu sefer durmadan kullanıcıların tüm FOMO’ları aynı anda yapabilir. Tek gereken Ethereum’un büyümesiyle ilgili çılgın bir MSNBC başlığı olacaktır. Bu perakende yatırımcılar arasında korku başlatabilir.”

Finansı Değiştirebilir

Kripto para saklama platformu Trustology’nin kurucusu ve CEO’su Alex Batlin, ETH 2.0’ın etkisinin fiyat dalgalanmalarının çok ötesine geçeceğini savundu. Batlin, ETH 2.0’ın merkezi olmayan finans protokollerinin genel olarak benimsenmesini desteklemek için gereken ölçeklenebilirliği sunacağına inanıyor. ETH 2.0 mevcut yörüngesinde devam ederse, Batlin DeFi’in sonunda “finanse ettiğimiz baskın mekanizma” haline gelebileceğine inanıyor.

Balinalar Birikiyor

Balinalar, ETH 2.0’ın büyük bir boğa piyasasını tetikleyebileceği konusunda hemfikir gibi görünüyor. Ticaret hacimleri son 12 ay içinde birkaç kez rekor seviyelere yükseldi. Fiyat şu anda 30 gün önceye nazaran yüzde 25 arttı.

ETH 2.0’ın ilk aşaması bu yıl başlayacak. Fakat Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin tamamen başlatılması için birkaç yıllık bir plan oluşturdu. Bu nedenle beklenen boğa piyasasının gerçekleşmesi zaman alabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner