Yükleniyor...

Tether (USDT) Para Basmaya Devam Ediyor! Bu Durum Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler?

En büyük stabilcoin ihraççısı Tether para basmaya devam ediyor.

tether para basmaya devam ediyor

En büyük stabilcoin ihraççısı Tether para basmaya devam ediyor. Son 24 saat içerisinde 120 milyon değerinde USDT basan firmanın bu hazırlığı daha fazla talep geleceği anlamına geliyor.

Kripto para piyasasına taze kan gelmesine sebep olacak USDT arzı, kripto varlıkların geçmişine baktığımızda Bitcoin’de (BTC) yaşanması beklenen potansiyel artışın ayak sesleri olabilir.

12 Mart tarihinde yaşanan tarihi çöküş sonrası, yatırımcılar kendilerini piyasanın hareketliliğinden korumak amacı ile fiat sabitlemeli kripto varlıklara akın etti. O zamandan beri stabilcoin hacmi 8 milyar dolar artarak neredeyse iki katına çıktı. Şu an için de milyarlarca dolar değerinde stabilcoin’in piyasaya girmek için beklemesi, Bitcoin’de artışın yaşanacağı günlerin yakın olduğunun habercisi olarak yorumlanıyor.

Yeni çıkmış USDT’ler henüz piyasaya girmemiş olmasına rağmen, haberin çıkmasının ardından Bitcoin’in yeşil renge dönmesi, bir tesadüf olarak görülmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner