Yükleniyor...

Bitcoin 74.000 Dolar mı Olacak? Analistler Bir Sonraki Olası Zirveyi Tartışıyor

Analistler bir sonraki zirveyi tahmin etmek için çabalarken, 24 Kasım Salı günü Bitcoin fiyatı 19.

bitcoin 74.000 dolar mi olacak analistler bir sonraki olasi zirveyi tartisiyor

Analistler bir sonraki zirveyi tahmin etmek için çabalarken, 24 Kasım Salı günü Bitcoin fiyatı 19.400 dolara kadar ulaştı. Yükselişten sonra Bitcoin, 700 dolarlık bir geri çekilme ile 18.000 doların ortasına kadar sert bir şekilde geriledi. Lider kripto para ivme kazanmaya devam ederken, analist ve yatırımcılar bir sonraki olası zirveyi tartışıyor. 

74.000 Dolar mı Olacak?

CNBC, 2017 – 2018 rallisi sırasında korku, belirsizlik ve şüphe yaymakla ünlendi ve bir karşı ticaret sinyali olarak anılmaya başladı. Çünkü haber kaynağı bir yükselişi tahmin ettiğinde, BTC düşüyordu. Aynı şekilde, bunun tam tersi de geçerliydi.

Trading Nation’ın son sayısında kanal, lider kripto para hakkında olumlu şeyler söyleyen birkaç yatırımcı ile röportaj yaptı. Yatırımcılardan biri, Bitcoin’in 74.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

TradingAnalysis.com’un kurucusu Todd Gordon, sürü zihniyetini ve piyasa duyarlılığını ölçmek için Elliot Wave teorisini kullandı. Beşinci dalganın daha yeni başladığını ve 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını söyledi. Fiyat tahmini sorulduğunda ise şu ifadeleri kullandı:

“CNBC’ye çıkıp bunu söyleyeceğime inanamıyorum, ama yaklaşık 74.000 dolar. Elliott dalgası… Fibonacci çarpanları ile çok iyi gider. Eğer yetersiz kalmak isterse, bu hedefin %61’ine gidebilir ki bu sadece 34.000 dolardır.”

PayPal Benimsenmeyi Hızlandırıyor

Strategic Wealth Partners’ın başkanı ve CEO’su Mark Tepper de, PayPal ve diğer büyük şirketlerin Bitcoin’e adım atmadan önce Bitcoin’e diğer spekülatif yatırımlar gibi davrandığını ve yeterince küçük bir miktarla başladığını belirtti.

“Beni düpedüz bir Bitcoin boğası olmaktan her zaman alıkoyan şey, gerçekten bu yaygın benimsenme eksikliği oldu. Ama… benimseme gerçekleşiyor ve bu kullanıcılar, PayPal ve Square kullanıcıları, günlük bazda piyasaya çıkandan daha fazla Bitcoin satın alıyorlar.”

Tepper Bitcoin’in 2021’in Tesla’sı olabileceğini ve önümüzdeki yılın sonunda 100.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtti. Bu, önümüzdeki yıl içinde üçlü rakamları da öngören stok akışı gibi diğer modellere ve tahminlere uyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner