Yükleniyor...

Ethereum Zayıflıyor, Düşüş Devam Edecek mi? Usta Analist Açıkladı

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 620 dolarlık bölgeden aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.

analiz eth

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 620 dolarlık bölgeden aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. ETH fiyatı şu anda 580 dolar ve 100 saatlik SMA’da büyük bir desteğin yakınında işlem görüyor.

Ethereum, 620 dolar ve 625 dolar direnç seviyelerini temizleyemedikten sonra aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Fiyat 600 dolarlık desteğin altında işlem gördü, ancak yine de 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde. Analist Aayush Jindal’a göre saatlik ETH/USD grafiğinde 600 dolara yakın dirençle önemli bir düşüş kanalı oluşuyor. Parite ya 600 doların üzerine çıkabilir ya da düşüşünü 550 dolarlık destek seviyesine doğru uzatabilir.

Ethereum Fiyatı Düşüşte

Ethereum tarafından 620 dolarlık direnç seviyesini aşmak için iki girişimde bulunuldu ancak başarısız oldu. Sonuç olarak, düşüş yaşandı ve fiyat 612 dolar ve 600 dolarlık destek seviyelerini aşağı yönlü kırdı.

Düşüş 600 dolarlık destek seviyesinin altında hız kazandı ve fiyat 585 dolar seviyesini bile kırdı. Ethereum, 580 dolar seviyesinin yakınında (son anahtar kırılma bölgesi) destek buldu ve hala 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde. Fiyat şu anda 580 dolarlık desteğin üzerindeki kayıpları konsolide ediyor.

Artan yönde, 600 dolar seviyesinin yakınında oluşan büyük bir direnç var. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 600 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş kanalı da var. Kanal direnci, son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesi ile 612 dolarlık en yüksek seviyeden 580 dolara yükselen düşük seviyeye denk geliyor. Kanal direncinin üzerinde başarılı bir kırılma, 605 doların üzerinde yeni bir artış başlatabilir. Bir sonraki ana direnç 612 dolar civarında, bunun üzerinde ETH’nin 620 dolarlık direnç bölgesini tekrar ziyaret etmesi muhtemel.

ETH’de Daha Fazla Kayıp Yaşanır mı?

Ethereum 600 dolarlık direnç seviyesini kıramazsa, daha fazla kayıp olabilir. İlk büyük destek, fiyatın 100 saatlik basit hareketli ortalamayı 570 dolarda test edebileceği 580 dolar seviyesine yakın.

100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında net bir kırılma, belki de 565 doların altında daha büyük bir aşağı yönlü düzeltmeye yol açabilir. Bir sonraki büyük destek muhtemelen 550 dolar seviyesine yakın olabilir.

ETH, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 590 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD: ETH/USD için MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş ivme kazanıyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.
  • Ana Destek Seviyesi: 580 dolar
  • Ana Direnç Seviyesi: 600 dolar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner