Yükleniyor...

73 Milyar Dolarlık Varlığı Yöneten Şirket Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda listelenen Pendal Group, Chicago Ticaret Borsası'nda Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yaptı.

73 milyar dolarlik varligi yöneten yatirim sirketi bitcoin e yatirim yapti

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen Pendal Group, Chicago Ticaret Borsası’nda Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yaptı. Şirketin yönetimi altında 100 milyar Avustralya Dolarından (73.6 milyar dolar) fazla varlık bulunuyor.

Pazartesi günü Avustralya Finansal İncelemesi’nin aktardığına göre, Pendal’ın tahvil, gelir ve savunma stratejileri başkanı Vimal Gor, şirketin Chicago Ticaret Borsası’nda Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yaptığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e sahip olduklarını açıklayan milyarderler Paul Tudor Jones II ve Stan Druckenmiller’e atıfta bulunan Gor,  şunları şöyledi:

“Hedge fon dünyasındaki tüm ağır toplar Bitcoin’i desteklemeye başlıyor.”

Gor, şimdiye kadar Bitcoin’den uzak duran kurumların müşteri talebiyle birlikte harekete geçtiğini söyledi.

Bitcoin’in çekiciliği, merkez bankalarının agresif niceliksel genişleme politikaları arasında azalan getirilerin, devlet tahvillerinin yüksek net değerli bireyler arasında çekiciliğini kaybettiği anlamına geldiği gerçeğine dayanıyor. Gor’a göre insanlar altın ve kripto para gibi alternatiflere yöneldikçe tahviller sonunda “ölü bir varlık sınıfına” dönüşecek.

Bu yılki küresel salgının tetiklediği ekonominin nihai dijitalleşmesiyle birlikte Pendal Group yöneticisi, küresel finans sisteminin önümüzdeki yıllarda kripto para biriminin istikrarını sürdürmesiyle gelişeceğini ifade etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner