Yükleniyor...

Bitcoin Afro-Amerikan Topluluğa Nasıl Yardımcı Olabilir?

Yazar Isaiah Jackson'a göre, ekonomik güç oluşturmak siyahi topluluğa yardımcı olabilir.

bitcoin afro amerikalılara nasıl yardımcı olur btc

Yazar Isaiah Jackson’a göre, ekonomik güç oluşturmak siyahi topluluğa yardımcı olabilir.

Bitcoin, şu anda Afro-Amerikan topluluğuna yardım etmek için nasıl kullanabilir? Bu sıklıkla konuşulmaya başlanan konulardan birisi. 4 Haziran’da bir açıklama yapan Bitcoin ve Black America yazarı Jackson’a göre, ister fiat ister Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimi ile sağlanıyor olsun, satın alma gücü insanlara yardım edecektir.

George Floyd’un öldürülmesi gibi trajedilerin durması halinde, Afro Amerikalılar ve ABD’deki beyaz insanlar arasındaki zenginliğin, ırkçı uygulama geçmişi tarafından yaratılmış olması ele alınmalıdır. Jackson, bu tür bir güce sahip olmamanın bir toplulukta neler yaratacağından bahsediyor:

“[…] ekonomik gücünüz olmadan, topluluğun dışından oraya gelen polisler kişilere değer vermiyor. İnsanlara değer vermiyorlar. Sizi bir kişi olarak görmüyorlar ve bu bir sorun.”

Yazar, paranın polis vahşeti ile sokaklara çıkmaktan daha farklı şekillerde savaşılmasına yardımcı olabileceğini söylüyor:

“Bir zalimle nasıl başa çıkabilirsiniz? Bence sadece iki yol var: Ya onları akıllıca iflas etmeleri yolunda zorlamak ya da şiddet. Bence en iyi seçenek paradır.”

Kripto Paralara İlgi Artıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde olduğu gibi protestoların kripto para birimlerine olan ilgiyi arttırdığı biliniyor. Bitcoin satın almak için çağrı yapan protestocular ellerinde pankartlarla zaten birçok şehirde ortaya çıktı. Daha önce Ağustos ayında Hong Kong’daki hareketin, bazı yerel işletmelerin merkezi olmayan dijital para birimlerini kabul etmesine neden olduğunu bildirilmişti.

bitcoin btc
“Bitcoin bizi kurtaracak”

Bununla birlikte, yatırımcılar paralarının meşru bir amaçla kullanılmasının sağlanmasına da dikkat etmelidir. Bazı kişiler, kişiselleştirilmiş bir token kullanarak, George Floyd’un adına nakit para alarak insanları dolandırıyor.

Jackson, BitGive ve GiveBitcoin gibi kripto bağış gruplarını potansiyel bir başlangıç ​​olarak adlandırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner