Anasayfa Kripto Para Haberleri Dolandırıcılar, Değersiz Bir Kripto Para İle Ev Satın Almaya Çalıştılar

Dolandırıcılar, Değersiz Bir Kripto Para İle Ev Satın Almaya Çalıştılar

ABONE OL:google-news

Evini satmak isteyen Kaliforniyalı bir psikolog olan Mary Shea ile potansiyel bir alıcı olan Mike Cherwenka, alıcı ücretin %30’unu “Troptions.Gold adlı ‘değersiz’ bir kripto para birimi ile ödeme girişiminde bulununca mahkemelik oldular.

Ev sahibi, Cherwenka’yı ve emlak şirketi Best Buy Homes’u, ‘Troptions’ kripto para birimini kullanarak dolandırıcılık yapıldığı gerekçesiyle, menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı.

Ev sahibi, şikayetini şöyle belirtti:

Cherwenka, evimi nakit olarak satın almayı teklif ederek beni dolandırdı ve daha sonra planının bir parçası olarak, emlak sözleşmesine kendi lehine kafa karıştırıcı ve yanlış maddeler koydu. Değersiz bir kripto para birimi olan ‘Troptions.Gold’u kullanarak evi satın almaya çalıştı.

Ev sahibi Shea, Cherwenka ile konut için 125.000 dolarlık bir satış fiyatı üzerine anlaştı ancak daha sonra alıcı, Troptions token’ları ile yapılan ödemeyi sözleşmeye eklemeye çalıştı. Ev sahibi daha sonra, sözleşme için görüşülen avukatın da ‘dolandırıcı’ Cherwenka ile ilişkili olduğunu keşfetti.

Bunu dikkate alarak ev sahibi, satışı kesinleştirmeyi reddetti ancak daha sonra firmanın adı sözleşmede yer almadığı için Best Buy Homes tarafından dava açıldı. Davada şu karar çıktı:

Shea, satıştan elde edilen fonları öğrenci kredi borcunu ödemek için kullanmayı planladığını iddia ediyor. Troptions’a gelinecek olursa, para birimi geçen yıl Missosouri valisi tarafından faaliyetten men edilmişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar