Yükleniyor...

Bitcoin, Bu Hafta Hisse Senedi Piyasasını Takip Etmediğine Pişman Olabilir

Haftaya alışılmadık derecede güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin'in fiyatı, iyi başladığı haftayı aşağı yukarı aynı noktada sonlandırdı.

stocks vs btc

Haftaya alışılmadık derecede güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, iyi başladığı haftayı aşağı yukarı aynı noktada sonlandırdı. Bu sırada hisse senetleri ise deyim yerindeyse patladı.

Bitcoin’in borsaları gerçekten takip edip etmediği tartışması sürekli gündemde. Bu noktada gerçek anlamda sonuç çıkarmak için bir haftalık veri yeterli değildir. Ancak bu haftadan itibaren, trader’ların Bitcoin’in hisse senetlerini bir kez olsun takip etmesini istedikleri görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin haftaya yaklaşık 9.500 dolar seviyesinden başladı, sonra Salı günü bilindiği üzere 10.200 dolara yükseldi. Devamında Bitcoin dakikalar içinde büyük bir düşüş yaşayarak, bir kez daha hayal kırıklığı yaşattı.

Bu sırada ABD borsası toplandı ve haftayı başladığından çok daha iyi bir konumda bitirdi.

Bitcoin yatırımcılarının haftalık yüksek seviyelerini korumak için mücadele etmeleri gibi, S&P piyasası da bu hafta yaklaşık 200 puan yükseldi.

ABD’de işsizlik raporu geldiğinden beri hisse senetleri yükseldi. Rapor, Mayıs ayında ekonomiye 2,5 milyon iş istihdamı eklendiğini, yani işsizlik oranının %13,3’e düştüğünü ortaya koydu. Bu oran, ABD’de işsizlik oranının %14,7 olduğu Nisan ayından bu yana düştü.

Şimdi akıllarda tek soru, gelecek hafta ne getirecek?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner