Yükleniyor...

Bitcoin Analisti Tuur Demester: ” Yakında Küçük Madenciler Sayesinde Bitcoin Rallisi Göreceğiz”

Yaklaşık bir ay önce, Bitcoin blok ödülü yarılanması yaşanmıştı.

Bitcoin Boğa Koşusu

Yaklaşık bir ay önce, Bitcoin blok ödülü yarılanması yaşanmıştı. Ancak fiyat o zamandan beri çok değişti denilemez. Bitcoin yarılanmadan beri yana doğru işlem görüyor ve son zamanlarda yine reddedilerek, tam 15. kez 10 bin dolardan sert bir reddetme ile karşı karşıya kaldı.

Ayrıca Bitcoin madencilerinin Bitcoin dump etme miktarı göze çarpıyor. Özellikle BTC madencileri, günlük bazda ürettiklerinden daha fazla Bitcoin satıyor ve bu durum yakın vadede Bitcoin fiyatında daha derin düşüş korkusu yaratıyor.

Adamant Capital’in kurucusu Tuur Demeester, madencilerden kaynaklı bir boğanın çok yakında olduğunu söylüyor.

“Satılacak Daha Az Bitcoin Kaldı ve Bu Boğaya İşaret”

Bitcoin’in üçüncü yarılanması, muhtemelen 2020’nin en çok beklenen olayıydı. Bunun nedeni, BTC’nin önceki yarılanmalardan hemen sonra parabolik ralliler kaydetmesiydi. Yarılanma olayıyla madencilerin blok sübvansiyonu yarı yarıya azalır. Son yarıdan sonra madenciler artık sadece 6.25 BTC alıyor.

Pazar uzmanları uzun zamandır azalan gelirlerle, madencilerin çoğunun koinlerini düşük fiyatta piyasaya sürmek yerine, Bitcoin rallisini bekleyerek paralarını tutacağını belirtmişlerdi. Ancak, durum böyle görünmüyor. Bunun yerine, mücadele eden madenciler en azından işletme maliyetlerini karşılamak için ellerindeki Bitcoin’lerini satıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner