Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Yedi Günlük İşlem Hacmindeki Artış, Ne İfade Ediyor?

Bitcoin’in işlem hacmi, 2020’de dünyanın en büyük dijital varlığı için son derece önemli bir metrik olmuştur.

bitcoin spike

Bitcoin’in işlem hacmi, 2020’de dünyanın en büyük dijital varlığı için son derece önemli bir metrik olmuştur. TokenInsight’ın Q1 2020 raporuna göre, 2019’un son çeyreğinden bu yana Bitcoin’in işlem hacmi %80 arttı.

Arcane Research‘ün son haftalık güncellemesine göre, Bitcoin’in 7 günlük ortalama gerçek işlem hacmi küçük bir artış gösterdi. Raporda, Bitcoin’in başka bir fiyat rallisine başlaması için işlem hacminin artmaya devam etmesi şart diye belirtildi.

İşlem Hacmi artışı ve Bitcoin fiyatı

Her şeyden önce, token volatil bir fiyat artışı ile %10’luk bir düşüş kaydetti, bu da Bitcoin’in psikolojik 10.000 dolar seviyesini kotarması için başarısız bir girişim olarak tarihe geçti.

İkinci olarak, genel hareket sonucu düşüşle birlikte, yanlışlıkla BitMEX’te 240 milyon dolarlık tasfiyeye yol açıldı.

Son olarak ortaya çıkan büyük bir olay, CME borsasındaki Futures hacminin şaşırtıcı yükselişiydi. Bu eğilimler ticaret hacmini pompalamada büyük bir güce sahiptir ve önümüzdeki hafta tekrarlanmayabilir. Bu, işlem hacminin, olası bir yükseliş hareketi olasılığını düşüreceği ve sona erdireceği anlamına mı geliyor? Cevabımız: Hayır.

İşlem hacmi önümüzdeki 7 gün içinde biraz kayabilir, ancak Bitcoin için kilit önem taşıyan şey, konsolidasyonu 10.000 dolar seviyesine yakın tutmaktır. Varlığın, direnci dört hafta içinde dördüncü kez test ettiği düşünüldüğünde; durumun ne kadar önemli olduğu görülebilir.

Bu nedenle yüksek bir işlem hacmi yerine, 9500 doların üzerinde bir konsolidasyon önümüzdeki hafta daha önemli olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner