Yükleniyor...

Bitcoin Ağında Son 15 Ayın En Yüksek İşlem Sayısı!

Bitcoin (BTC) devam eden kripto kışına rağmen ağ kapasitesinde önemli bir artış yaşandı.

Bitcoin İşlem Sayısı

Bitcoin (BTC) devam eden kripto kışına rağmen ağ kapasitesinde önemli bir artış yaşandı. Buna karşın son birkaç ay içinde kripto para biriminin fiyatında önemli düşüşler görüldü. Blockchain.info’nun paylaştığı son veriler, Bitcoin ağındaki onaylanmış işlemlerin sayısının geçtiğimiz gün 400.000’e kadar çıktığını gösteriyor.

Veriler, günlük işlemlerin en son Aralık 2017 ile Ocak 2018’da Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü dönemdeki seviyeye geri döndüğünü ortaya koyuyor.

2018’in hemen öncesi yaşanan büyük boğa koşusunun ardından günlük işlemler yılın ikinci çeyreğinde 150.000’in altına düşerek yılın en düşük seviyesine geriledi. İşlemler, kripto para biriminin fiyatının sürekli olarak düşmesine rağmen Temmuz ayında artmaya başladı.

Günlük işlemler, yılın en düşük fiyatının görüldüğü Aralık 2018’de bile arttı. Mart ayında bir önceki en yüksek seviyenin görülmesinden önce işlemlerin neredeyse 200.000’in altına düşmesinden dolayı önemli bir oynaklık yaşandı.

Bitcoin Onaylanan İşlem

Bitcoin blok boyutu tarafında da memnuniyet verici bir durum söz konusu. Bitcoin ağının blok boyutu, daha büyük bloklara izin veren SegWit’in etkinleştirilmesinden önce genel olarak 1 MB’ın üzerinde seyrediyordu. Şu anda, blok boyutu 0,8 MB ile 1,2 MB arasında değişiyor. Bazen üretilen bloklar ın boyutu 2 MB’tan fazla olabiliyor.

Bitcoin Ortalama Blok Boyutu

SegWit, Bitcoin işlem oranındaki artışa da katkıda bulundu. Ocak 2019’dan bu yana SegWit harcama ödemelerinin yüzdesi Blockchain’deki Bitcoin işlemlerinin yaklaşık yarısına (yüzde 40) yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner