Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Ağının Thermocap'i 20 Milyar Dolara Ulaşarak Yeni Bir Rekor Kırdı

Bitcoin Ağının Thermocap’i 20 Milyar Dolara Ulaşarak Yeni Bir Rekor Kırdı

ABONE OL:google-news

Madencilerin Bitcoin ağından kazandığı toplam geliri temsil eden thermocap yeni bir rekor kırdı. Blockchain analiz şirketi Glassnode tarafından yayınlanan rapora göre Bitcoin ağının thermocap’i 15 Ocak 2021 itibariyle 20 milyar dolara ulaşarak önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Blok ödüllerine madencilerin işlemleri onaylamaları karşılığında elde ettiği işlem ücretleri de eklenince termo kapitalizasyon (Thermocap) metriğini elde ediliyor.

Bitcoin ağının termo kapitalizasyonu 2019 yılının Ekim ayında 15 milyar dolara ulaşarak önemli bir kilometre taşını geride bırakmıştı. Ağın toplam gelirinin 10 milyar dolar artarak 25 milyar dolar seviyesine ulaşması ise bir yıldan daha uzun sürdü.

Bitcoin ağında blok ödülleri şu anda madencilik gelirleri açısından aslan payını oluşturuyor. Ancak her dört yılda bir otomatik gerçekleşen blok ödülü yarılanmaları nedeniyle bir süre sonra blok ödülü geliri madenciler için yetersiz kalacak.

Blok ödüllerinin kârlılığını yitirmesiyle madenciler için işlem ücretlerinin için ön plana çıkması bekleniyor. Bitcoin ağındaki ortalama işlem ücreti haberimizin hazırlandığı sırada 17 dolar seviyesindeydi. BTC ağında işlem ücreti rekoru ise 22 Aralık 2017’de 55.16 dolarla kırılmıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynaku.today
Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar