Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Hızlı Bir Düşüş Başlattı! Analistler BTC ve Bu Düşüş Hakkında Ne Diyor?

Bitcoin (BTC) Hızlı Bir Düşüş Başlattı! Analistler BTC ve Bu Düşüş Hakkında Ne Diyor?

ABONE OL:google-news

CoinMarketCap ve TradingView verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içerisinde gördüğü en düşük seviyeye geriledi. Bitcoin, neredeyse 5.000 doları silerek 35.000 dolara kadar geriledi. Lider kripto para biriminde boğalar daha sonra bu düşüşü savunarak 36.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. BTC, yazının yazıldığı sırada 36.100 dolardan işlem görüyordu.

Önceki gün Bitcoin 40.000 doları geri almayı başardı ama bu durum pek uzun sürmedi. En son düşüş analistlere göre sağlıklı bir durumdu ve Bitcoin’in daha da ilerlemesinin yolunu açacağını düşündürttü.

Ekran Resmi 2021 01 15 19.47.23
Günlük Grafik

Analistler bugün yaşanan düşüşü sağlıklı bir düzeltme olarak değerlendiriyor. Popüler analist Michaël van de Poppe, attığı bir dizi tweet’te şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin konsolidasyonu, büyük itici güç 41.500 dolara yükseldikten sonra piyasa için çok sağlıklı. Bitcoin, 40.000 dolar civarındaki kritik direnci reddettiğimiz için burada bir sıçrama alanına yaklaşıyor. Yukarı doğru ivme devam etmeden önce daha fazla konsolidasyon gerçeğinden yararlanıyor. Bu tamamen sağlıklı.”

Bir diğer analist Josh Rager ise Bitcoin’in hoş bir redle karşılaştığını ve bir sıçrama beklediğini dile getirdi. Rager henüz düşüş eğiliminin olmadığını ve paylaştığı grafikte belirlenen alanın kırılması gerektiğini söylüyor.

EryRBQ7XEAQe47P

Rager’a göre bu eğilimde daha düşük bir seviyeye gelene kadar fazla düşüş yaşanmayacak. Öte yandan bu durum Rager için potansiyel bir satın alım fırsatı yaratıyor.

34.000 Kritik Seviye

Lil Moon Lambo isimli anonim analist ise 34.000 seviyesinin kritik olduğunu, Bitcoin 34.000 dolara düşene kadar düşme eğiliminden bahsedemeyeceğini ifade etti.

Yerli analistlerimizden Barış Büyüktaş ise Bitcoin’de 36.400 dolar seviyesinin üzerine çıkılması gerektiğini söyledi. Büyüktaş şu ifadeleri kullandı: “BTC’de 37700 altında sıkıntı olacağını söyledim. Çok hızlı bir düşüş geldi. 36400 destek seviyeside tutamadı. Yükseliş trendine retest ise düşüş devam edebilir. 36400 üstüne atmamız şart. Bugün işlem açmamak gerektiğini kanalda belirttim. Umarım dinleyenler olmuştur.”

Analist Dr. Harfork ise Bitcoin’de düşüş beklendiğini ama bu kadar hızlı beklenmediğini ifade etti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar