Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Analizler Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Fiyat Analizi: 15 Ocak 2021

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Fiyat Analizi: 15 Ocak 2021

ABONE OL:google-news

İlk 10 kripto paranın bazısı, sürekli büyümenin ardından kısa vadeli bir düzeltme aşamasına girdi. Bitcoin, son güne göre %11’lik düşüşle listenin en büyük kaybına uğradı. CoinMarketCap’in son 24 saatlik verilerine göre Ethereum %8.54, XRP ise %9 oranında değer kaybı yaşadı.

BTC/USD

Dün sabah, alıcılar geri çekilmeyi 36.700 dolar civarında durdurdu ve Bitcoin (BTC) fiyatının 40.000 dolarlık dirence geri dönmesi sağlandı. Öğleden sonra parite bu seviyeyi test etti ve 38.000 dolarlık desteğe geri döndü. Bu sabah düşüş saatlik EMA55’e doğru devam edebilir, ancak alıcıların ortalama fiyatlar alanında desteğe güvenebileceğine inanılıyor.

btc 11

Analist Denys Serhiichuk’a göre bu durumda, Bitcoin fiyatının Ocak ayının en yüksek bölgesine yükselmesi yeniden başlayabilir ve bu hafta sonundan önce yükseliş eğilimi tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açabilir. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 35.800 dolardan işlem görüyordu.

ETH/USD

Dün sabah, saatlik EMA55, Ethereum’un (ETH)  geri dönüşünü durdurdu ve paritenin iyileşmesi 1200 dolarlık direnç alanına kadar devam etti. Alıcılar bu seviyeyi akşam test etti ve bu gece yerel maksimum 1255 dolar olarak belirledi.

eth 6

Hafif bir geri çekilmenin ardından alıcılar, Ethereum fiyatını 1280 dolar civarında görülebilen yeni bir direnç seviyesine doğru geri kazanmaya devam edebilir. Ethereum, yazının yazıldığı sırada 1125 dolardan işlem görüyordu.

XRP/USD

Dün, XRP için işlem hacimleri düşüktü ve paritenin konsolidasyonu devam ederken, fiyat dalgalanmaları aralığı iki saatlik hareketli ortalama EMA55’e doğru daraldı. Bu haftanın sonunda lider kripto para birimi BTC büyümeye devam ederse, XRP’nin fiyatını da beraberinde çekebilecek. Ardından XRP/USD çifti, 0.310 dolarlık güçlü dirençle sınırlı olarak yan aralıktan çıkacak ve 0.340 dolar seviyesini test edecek.

xrp 8

XRP, yazının yazıldığı anda 0,273 dolardan işlem görüyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar