Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum (ETH) Katillerini Unutun! Bu Kripto Projesi Facebook Katili Olmayı Hedefliyor!

Ethereum (ETH) Katillerini Unutun! Bu Kripto Projesi Facebook Katili Olmayı Hedefliyor!

ABONE OL:google-news

Revolution Populi (RevPop), verilerinizi çalmayan sosyal ağları teşvik etmek istiyor ve verilerin taşınmasına izin veren blockchain özellikli bir veritabanı oluşturuyor.

RevPop ağında merkezi olmayan uygulamaları etkinleştirmek için Matic Network ile bir entegrasyon kurduğunu duyurdu. RevPop, kullanıcıların kendi verilerine sahip olabileceği sosyal ağlar ekosistemi oluşturmayı planlıyor. Partizan kavgalar ve gerçeğin düellolarıyla dolu kaotik zamanlarımızda, herkesin hemfikir olabileceği bir şey var: Facebook berbat.

Şimdi, yeni başlayan bir blockchain projesi, sosyal medya devini devirmeye ve kullanıcı verilerini kontrol etmeyen (veya satmayan) sosyal ağlar için bir meşale yakmak amacıyla çalışıyor. “Katman-1 merkezi olmayan ve kullanıcı kontrollerine veritabanı” Revolution Populi (kısaca RevPop), Matic Network’ü katman-2 çözümü olarak seçti ve RevPop zincirindeki geliştiricilerin kendi merkezi olmayan uygulamalarını oluşturmalarına izin verdi.

Ve bu sadece herhangi bir Dapp için değil aynı zamanda sosyal ağlar için de geçerli. CEO Rob Rosenthal, Decrypt’e şu açıklamalarda bulundu:

“Bu katmanın üzerine bin sosyal ağın geliştirilebileceği bir yol geliştiriyoruz.”

Rosenthal, ayrıca şunları söyledi: “Birini kullanırsanız, bir kuralı değiştirirler, beğenmediğiniz bir şeyi yaparlar, verilerinizi anında birinden diğerine aktarabilir veya anahtarları tuttuğunuz için tekrar geri alabilirsiniz. Tüm bu veriler size ait.”

Önümüzdeki aylarda bir test ağı başlatacak olan RevPop, kendi sosyal ağını da oluştururken, projeyi “Facebook katil kiti” olarak adlandırıp açık kaynaklı hale getirerek başkalarının da kendi sosyal ağlarını geliştirebilmesini sağlıyor.

Revolution Populi Baş Vizyoner Görevlisi ve Yale bilgisayar bilimleri profesörü Dr. David Gelernter, Decrypt’e “İnternetin en yeni ve en aktif kısmı, kullanıcılardan veri alan ve saklayan ve ondan kazanç sağlayan bir avuç şirket tarafından kolonileştirildi” dedi ve ekledi:

“Projemiz, blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir veritabanı ve bununla birlikte büyüyen, merkezi olmayan bir sosyal ağ dünyası ve ilgili uygulamalar aracılığıyla insanlara dijital hakları ve gücü iade etmeyi amaçlıyor.”

Bu, şirketin kendi sosyal ağının kullanıcılarının token’ı doğrudan reklamverenlerden almasıyla, yakında çıkacak RevPop token’ının kullanımıyla kolaylaştırılacaktır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar