Yükleniyor...

Bitcoin Almak İçin En İyi Gün Olarak Pazartesi Seçildi

Yeni verilere göre Pazartesi gününün Bitcoin almak ve satmak için haftanın en iyi günü olduğu ortaya çıktı.

1 Q2iOSM5rwSc2tpqWib7ZYQ

Yeni verilere göre Pazartesi gününün Bitcoin almak ve satmak için haftanın en iyi günü olduğu ortaya çıktı. 2014 yılının Haziran ayından bu yana, söz konusu gün Bitcoin (BTC) satın alınması günlük yüzde 445’lik bir getiri sağladı.

Kripto para veri şirketi olan CryptoCompare‘in verilerine göre, Pazartesi günü bitcoin almak ve satmak en büyük günlük getiriyi, ardından ikinci olarak da Cuma günü haftanın en iyi ikinci günlük getirisini sağlıyor. Cuma günleri günlük yaklaşık yüzde 250 civarında bir getiri ortaya çıkıyor. bu günleri ise yüzde 190’la Perşembe, yüzde 150 ile Cumartesi izliyor. Salı ve Pazar günlerinde ise günlük getiriler yüzde 100’ün biraz üzerinde kaldı. Bitcoin almak için haftanın en kötü günü ise yüzde 50’nin biraz üzerinde getiri oranıyla Çarşamba oldu.

Bitcoin Almak İçin Kötü Bir Gün Yok

Veriler ayrıca geri dönüşlerin her zaman olumlu olmasından kaynaklı olarak BTC’yi almak ve satmak için haftanın kötü bir gününün olmadığını gösteriyor. Haziran 2014’ten bu yana kripto para biriminin fiyatı, 100 dolardan 9 bin 340 dolara yükseldi. 2017’de BTC tüm zamanların en yüksek seviyesini yakaladı, ancak toparlanmaya başlamadan önce 2018’de 3 bin 200 dolara düştü. Son 12 ayda, Kasım 2018’in başlarında Bitcoin yüzde 46,5 arttı. Bu fiyat artışının muhtemel olmasına yardımcı olan faktörler arasında Bakkt’ın piyasaya sunulması ve Facebook’un, önerilen Libra para birimi ile kripto alanına geçmesi de yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner