Yükleniyor...

Çin ile Huawei Arasında Kripto Para Anlaşması!

Kriptonun benimsenmesine dönük olarak önemli adımlar atan Çin, küresel finansal liderlerini Bitcoin olmasa da kendi kripto para birimlerini kabul etmeleri konusunda sık sık uyarıyor.

Çin ile Huawei Arasında Kripto Para Anlaşması

Kriptonun benimsenmesine dönük olarak önemli adımlar atan Çin, küresel finansal liderlerini Bitcoin olmasa da kendi kripto para birimlerini kabul etmeleri konusunda sık sık uyarıyor. Çin’in bu çabasını destekleyen Çin Halk Bankası Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü (PBoC) geçtiğimiz günlerde telekomünikasyon devi Huawei ile “finans teknolojisi araştırması” konusunda önemli bir anlaşma yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anlaşma Çin’in merkez bankasının Finansal Teknoloji (fintech) Araştırma Departmanı ile stratejik işbirliği anlaşmasından bahseden Huawei’nin resmi WeChat hesabı aracılığıyla doğrulanmış durumda. İşbirliği mutabakatını imzalayan iki kurum ortaklığın merak edilen detaylarını henüz paylaşmadı.

Anlaşmadan önce Huawei CEO’su Ren Zhengfei, Çin’in kendi kripto parasını geliştirme çabalarını açıkça desteklediği yönünde açıklamada bulunmuş ve “Çin bile bu tür para birimleri çıkarabiliyor, neden Libra’yı bekliyorsun? Bir devletin gücü bir internet şirketininkinden daha büyük.” ifadelerini kullanmıştı. Halihazırda Huawei işletmerelere Blockchain uygulamalarını ölçekli ve geleneksel pazarlara göre daha düşük maliyetlerde kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Blockchain çözümlerini aktif olarak kullanıyor.

Daha önce Çin’in Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü başkanı Mu Changchun, Çin’in dijital para tasarımının Libra’ya benzeyeceğini söylemiş, Çin’in kripto parasının WeChat ve Alipay gibi büyük ödeme platformlarında da kullanılabileceğini belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x