Yükleniyor...

Bitcoin’in Ana Akım Tarafında Benimsenmesinin Önünde Ciddi Bir Zihinsel Engel Var

Bitcoin yakında ana akım tarafından benimsenmeyecek çünkü kitlesel benimsenmeyi engelleyen ciddi bir zihinsel engel var.

Bitcoin Ana Akım Benimsenmesi

Bitcoin yakında ana akım tarafından benimsenmeyecek çünkü kitlesel benimsenmeyi engelleyen ciddi bir zihinsel engel var. Zap Lightning Network cüzdanının yaratıcısı Jack Mallers’ın görüşü bu yönde.

Mallers: Bitcoin Şüpheci Kimseler için Çok Riskli

Jack Mallers

Mallers, MIT Bitcoin Club’ın ev sahipliği yaptığı son forumda bu sözleri sözleri dile getirdi.

Mallers, Bitcoin’i kullanma konusundaki isteksizliğin halkın kripto algısını teknik engellerden çok daha fazla olumsuz yönde etkilediğine inanıyor.

Forbes’in bildirdiğine göre Mallers, “İnsanların Bitcoin ve varlığın kendisiyle olan ilişkilerine kadar kırılması gereken ciddi bir zihinsel engel var” diyor ve ekliyor:

Çok kullanışlı görmüyorlar. Buna çok spekülatif bakıyorlar.

Ancak Mallers, SEC’in düzenleyici netliğinin ve bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının insanların daha az endişeli hissetmelerini sağlayabileceğini görüşünde.

Build Bootcamp’tan Justin Moon, kripto paraların ana akım kabulünü görmeden önce zamanın önemli bir kuluçka makinesi olduğunu söylüyor. Lightning Power Users’ın kurucusu Pierre Rochard da aynı fikirde. Rochard, dijital teknolojinin o kadar hızlı bir şekilde ilerlediğini, kripto meraklılarının tüm yeni gelişmelere ayak uydurmasının bile zor olduğunu söylüyor.

Buna göre, Rochard, halkın eğitilmesi ve Bitcoin bilincini arttırmanın kitlesel kabul için kritik öneme sahip olduğuna inanıyor.

İnsanlar henüz anlamadı. Neden değerli olduğunu anlamadılar. Nasıl kullanılacağını anlamadılar. Bence sadece çok daha fazlasına [eğitime] ihtiyacımız var.

Blackrock CEO’su: Bitcoin Meşru Değil

Bu arada, BlackRock CEO’su Larry Fink gibi üst düzey finans yöneticiler, ana akım tarafından benimsenmesinin uzun zaman alacağını söyledi. Onlara göre Bitcoin meşru değil ve bu da yatırımcıları korkutuyor.

BlackRock (dünyanın en büyük varlık yöneticisi) yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri 6,4 trilyon dolar. Fink, düzenleyici gözetim eksikliğinin tüketicileri yeni ortaya çıkan varlık sınıfına yatırım yapma konusunda rahatlattığını söyleyen konuşkan bir Bitcoin şüphecisi. Fink konuyla ilgili şunları söyledi:

Sonuçta bir hükümet tarafından desteklenmesi gerekecek. Herhangi bir hükümetin bu paranın nereye gittiğine dair bir fikirleri olmadığı sürece buna izin vereceğini sanmıyorum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner