Yükleniyor...

Bitcoin’de Arıza Işığı Yandı: BTC’de Parti Kısa Sürebilir

Bitcoin analisti Josh Rager, trader’ları Bitcoin’in bu hafta 6.

Bitcoin btc analiz

Bitcoin analisti Josh Rager, trader’ları Bitcoin’in bu hafta 6.650 dolardan 7.800 dolara yükselmesine kanmamaları konusunda uyarıyor.

Bitcoin Yükseliş Sonrası Karamsar

Rager, Twitter’daki 60.000 takipçisine, ani bir artışa rağmen BTC’nin genel bir düşüş yaşayacağını şu şekilde söyledi:

BTC, bir sonraki atılımda tersine hareket edeceğine benziyor. Gelecek Bitcoin için çok iyi görünmüyor. Trader’lar ticaret yapmaya devam ediyor ve hodler’lar etrafta dolanıyor. Bitcoin pazarında gezinme kolay olsaydı, herkes burada olurdu. Gezintinin tadını çıkar ve yol boyunca öğren … Genel eğilimin, fiyatların aşağı yönlü olmasına rağmen şu an düşüş gerçekleşmiyor ve bu rahatlamaya kısa vadede ihtiyaç olduğunu unutmayın.

Bitcoin (BTC) 8.000 Aşabilir

Sektörde Immortal Technique olarak bilinen bir trader ise Bitcoin fiyatında tersine dönüş beliyor. Analist, 8.500 takipçisine Bitcoin boğalarının bir kez daha 8.000 doları aşabileceklerine inandığını söyledi.

Ancak BTC fiyatını 8 bin dolara çıkarsa bile, analist partinin neredeyse bittiğini ve hacmindeki düşüşün kilit bir faktör olarak görülmesi gerektiğini söylüyor.

Ripple ve XRP Genişliyor

Ripple, şirketin Talep Üzerine Likidite (ODL) adı verilen XRP tabanlı havale ürününü büyütmeye yardımcı olacak yeni bir kıdemli proje yöneticisi arıyor. Ripple, şu ana kadar Meksika ve Filipinler’de ODL’yi piyasaya sundu. Ayrıca, MoneyGram, Meksika pezosu döviz hacminin %10’unu teknolojiyi kullanarak harekete geçirdi. Ripple, ODL’yi Avustralya’da, Tayland’da ve birçok ülkede başlatmayı planladığını söyledi.

Litecoin Ölçeklendirme Sorunu

Singapur’daki son BlockShow konferansında Wang, yavaş işlem hızının gerçek merkeziyetsizliği sağlamak için süregelen bir uzlaşma olduğunu söyledi.

Bitcoin ve Litecoin ölçeklenebilirlik yerine her zaman merkezsiz yönetimi seçiliyor. Bu yüzden Bitcoin ve Litecoin çok yavaşlar. Saniyede yedi veya 28 işlem gerçekleştirebilirler. Ancak, Çin’in inşa ettiği ödeme sistemleri gibi diğer bazı uygulamalar için her gün milyarlarca işlemi gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bu yüzden merkezsizlik yerine güvenlik ve ölçeklenebilirlik seçmek zorundalar.

Wang, saniye başına milyonlarca işlem gerçekleştirecek BTC ve LTC’yi ölçeklendirmenin anahtarı olarak Lightning Network gibi ikinci katman çözümlerine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner