Yükleniyor...

Bitcoin ATM’leri Kripto Para Dostu Bölgelerde Hızla Artıyor

Bitcoin (BTC), perakende yatırımcılar arasında popülerlik kazanıyor.

bitcoin atm

Bitcoin (BTC), perakende yatırımcılar arasında popülerlik kazanıyor. Hal böyle olunca da insanlar nakitlerini varlığa dönüştürmenin kolay bir yolunu arıyorlar. Bitcoin ATM’leri de bu konuda yardımcı oluyor.

ABD merkezli bir kripto para şirketi olan Coinme, bu haftanın başlarında 300’den fazla ATM lansmanı ile Florida’ya giriş yapacağını duyurdu. Firmadan, ATM’ler hakkında şu açıklama yapıldı:

“Floridalılar için, nakit para ile Bitcoin satın almayı yerel bir bakkal dükkanını ziyaret etmek kadar basit hale getiriyor.”

Hareket, genel olarak Florida’da ve özellikle de Miami’de Bitcoin için atılan olumlu adımların arkasından geldi.

Florida’da Bitcoin

CEO Neil Bergquist’e göre, ekip, kripto para satın almak için erişilebilir alanların “sürekli artan talebini” karşılamak için yeni alanlara doğru açılıyor. Bergquist, şunları söyledi:

“Ekibimiz, eyalet genelinde Coinstar kiosklarında Coinme’i başlatmak için eyalet düzenleyicileriyle birlikte çalışıyor ve Florida sakinlerine Bitcoin satın alma amacıyla hizmet sunmak için lisans almaktan heyecan duyuyoruz.”

Coinme, 2014 yılında kuruldu. Firma dört ülkede yaklaşık 20.000 lokasyona sahip Amerikan para bozdurma makinesi devi Coinstar ile ortaklık yoluyla Bitcoin satın almak ve satmak için yaklaşık 6000 fiziksel lokasyon işletiyor. Coinstar’ın sponsor olduğu yakın tarihli bir anket, kripto para satın alacak kişilerin %23’ünün bunu bir Bitcoin ATM’sinden veya kioskundan yapacağını ortaya koydu.

Ek olarak, ankete katılanların yaklaşık beşte biri kripto para birimini nakit olarak almayı tercih edeceklerini söyledi ve yarısından fazlası bunu bir yatırım olarak satın alacaklarını söyledi. Coinstar CEO’su Jim Gaherity, Bitcoin için ana akım talebin, varlığı nakit olarak satın almak için basit ve güvenli bir çözüme ihtiyaç duyan yeni yatırımcıları çektiğini söyledi.

Basit ve Erişilebilir

Coinme aracılığıyla Coinstar kiosklarında Bitcoin satın almanın, parayı anında BTC’ye dönüştürmenin basit ve güvenli bir yolu olması amaçlanıyor. Geleneksel ‘BATM’lerden farklı olarak, Coinme özellikli Coinstar kiosklarında Bitcoin satın alma süreci, ikincisinin teknik yeteneklerinden yararlanırken ekstra avantajlar sunar.

Kullanıcılar, 35 karakter uzunluğunda ayrı cüzdan bilgileri girmeye gerek kalmadan sorunsuz bir deneyim için Coinme Cüzdanını kullanarak BTC’lerini satın alabilirler. Firma ayrıca ülke çapında 44 eyalette 6000’den fazla yerde mevcut.

Tüm işlemler Coinstar’ın sağlam güvenlik standartları ve mevzuata uygunluk taahhüdü ile desteklenir. Bu arada, kullanıcıların yalnızca geçerli bir cep telefonu numarasına, sürücü belgesine veya eyalet kimliğine ihtiyacı var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner