Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları ABD Verilerinden Sonra İştahlandı

ABD enflasyon verilerinin açıklanması Bitcoin (BTC) tarafında düşüşe neden olurken, balinaları iştahlandırmayı başardı.

Bitcoin Balinalari ABD Verilerinden Sonra Istahlandi

ABD enflasyon verilerinin açıklanması Bitcoin (BTC) tarafında düşüşe neden olurken, balinaları iştahlandırmayı başardı.

Dün açıklanan ABD TÜFE verileri beklentileri karşılamadığı için BTC güçlü bir düşüş yaşadı. Açıklamaların ardından lider kripto birimi, güçlü satış baskısına maruz kalarak 18.3 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu gerilemeyi fırsat bilen balinalar, dip bölgeleri toplayarak anlık yükselişe neden oldu.

Bitcoin Verileri, Bitcoin Yükselecek mi?

Bitmex ve Binance verilerine göre, güçlü cüzdana sahip balinalar aynı anda long pozisyon aldılar. ABD tarafından gelen verilerin düşüş yaşatmasını fırsat bilen yatırımcılar, dip bölgeyi yakalayarak yükseliş yönlü hamle yaptılar. BTC, 18.3 bin dolar seviyelerinden, 19.8 bin seviyesine kadar yükseliş yaşadı.

Bitcoin balinaları, boğa beklentisine girmeye başladı. Küresel ekonomiyle paralel olarak hareket eden BTC balinaları, ABD tarafından gelen petrol stoklarındaki artışı yakalamayı başardı. Piyasadan olumlu haberlerin gelmesi, BTC tarafında da yükseliş yaşanmasına neden oldu.

Bitcoin Verileri Bitcoin Yukselecek mi

Ancak bu toparlanma ve balinaların iştahlanması spot tarafında gerçekleşmedi. BTC balinaları, kısa vadeli kazançların peşinde oldukları için vadeli işlemlerden hareket gerçekleştirdiler. Fed tarafındaki faiz artışının devam edeceği, yatırımcıları spot alımlara henüz yöneltmiyor.

Balinaların haber odaklı kısa dalgalanmaları, BTC açısındaki volatiliteleri ortaya çıkarıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner