Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları, En Son Düzeltme Sırasında 2.260.000.000 Dolardan Fazla BTC Satın Aldı

Kripto analitik firması Santiment'e göre Bitcoin (BTC) balinaları düşüşte satın alım yaptı.

202107141514 main

Kripto analitik firması Santiment’e göre Bitcoin (BTC) balinaları düşüşte satın alım yaptı.

Firma, 100 ila 10.000 BTC arasında bir miktarı tutan aktif Bitcoin balina adreslerinin geçen haftaki fiyat düşüşü sırasında yaklaşık 40.000 BTC biriktirdiğini açıkladı.

FE5oeqXUYAEUIFD

Santiment ayrıca, toplu satış riskini azaltan son düşüş eğilimiyle Bitcoin arzının da borsalardan uzaklaşmaya devam ettiğini söylüyor. Ek olarak, analitik firmasına göre, Bitcoin’in mevcut sosyal duyarlılığı yedi hafta içinde en düşük seviyede bulunuyor.

Santiment’in ağırlıklı duygu izleyicisi, bir kripto varlığını çevreleyen olumlu ve olumsuz yorumları analiz eder. Firma, sosyal duyarlılık çok yükseldiğinde fiyatların yükselme eğiliminde olduğunu ve metrik çok düştüğünde dibe vurduğunu söylüyor.

Santiment ayrıca Binance fonlama oranlarındaki bir değişikliği de takip etti.

“Bitcoin Ekim ortasından Kasım ortasına kadar 60 bin doların oldukça üzerindeyken, Binance’in çoğu varlık için fonlama oranları pozitif bölgedeydi. Bu, traderın aşırı güveninin göstergesidir. Şimdi, işler çok daha tarafsız görünüyor.”

Bitcoin, yaklaşık iki hafta önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044.77 dolardan %15 oranında düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner