Yükleniyor...

Bitcoin Balinalarının Sayısında İnanılmaz Oranda Artış Görülüyor

Balina olarak bilinen elit kripto yatırımcı grubu, Bitcoin'in (BTC) fiyatı 9.

bitcoin balinalari

Balina olarak bilinen elit kripto yatırımcı grubu, Bitcoin’in (BTC) fiyatı 9.000 doların ortalarında yatay ticaretine devam ederken; Bitcoin’de milyonlarca dolarlık harekete sebep oluyorlar.

Sadece son 24 saat içerisinde, büyük kripto para transferlerini takip eden Whale Alert’in bildirdiği üzere, yazım itibari ile 73.5 milyon dolar değerinde 7.762 BTC olmak üzere dört farklı büyük işlem gerçekleşti.

Kripto analiz firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin balinalarının sayısı, lider kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerine çıkmasından birkaç ay önce yani 2017 sonundan bu yana görülmeyen sayılara ulaştı.

2020 yılında yaşanan dalgalı piyasa hareketlerine rağmen, Bitcoin balinalarının sayısı Ocak ayından bu yana sürekli olarak artıyor ve sadece kripto piyasasında yer alan 1882 kurumsal yatırımcının her birinin elinde en az 1000 BTC yer alıyor. İlginç olan kısım ise balinanların ilk çıkmaya başladığı yıl olan 2016 yılında, Bitcoin fiyatı 420 doların altında yer alıyordu. Geçen zaman ile birlikte, BTC fiyatı da ciddi artış gösterdi ancak buna rağmen balina sayısı gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.364 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner