Yükleniyor...

Bitcoin balinalarından yeni hamle: Fiyatı nasıl etkiler?

Bitcoin'deki (BTC) volatilitenin azalmasıyla beraber ochain verileri, yatırımcıların yükseliş beklediğini gösteriyor.

Bitcoin konsolidasyonu sürerken, balinaların sayısı artıyor

Bitcoin’deki (BTC) volatilitenin azalmasıyla beraber ochain verileri, yatırımcıların yükseliş beklediğini gösteriyor.

Kripto analiz platformu CryptoQuant‘ın kurucusu Ki Young Juya göre, Bitcoin balinaları 69.000 dolar seviyesinden long pozisyonlar açarak potansiyel yükseliş eğiliminin sinyalini veriyor. Bu hareket, büyük yatırımcıların devam eden akümüle sürecinin ortasında Bitcoin’in gelecekteki fiyat gidişatına olan güvenini gösteriyor.

Başka bir analist olan Ali Martinez’in paylaştığı veriler de pozitif görnümü destekliyor. Martinez, 7 Haziran’daki bir X gönderisinde, HTX kripto para borsasındaki Bitcoin alış-satış oranında bir artışa dikkat çekti.

Oranın 730′ yükselmesi, trader’lar arasında ezici bir satın alma baskısı ve güçlü yükseliş hissi olduğunu gösteriyor. Satın alma faaliyetlerindeki bu artış, Bitcoin fiyatında yakın vadede potansiyel bir yükseliş hareketi olduğunu gösteriyor.

bitcoin balina transfer

Balina aktivitesinde dikkat çeken gelişme

Dikkat çeken veriler CryptoQuant’ın Bitcoin talebinde artış tespit eden bir raporundan sonra geldi. Rapor, sürdürülebilir bir fiyat yükselişi için talep büyümesini hızlandırmanın gerekli olduğunu belirterek, Bitcoin’in yakında bir fiyat artışı yaşayabileceğini ima etti.

Bitcoin balinalarının mevcut aktivitesinin, fiyatın 10.000 dolardan 60.000 doların üzerine çıkmadan hemen önceki 2020’deki hareketlerini yansıttığını belirtmekte fayda var. O zamanlar BTC, altı ay boyunca 10.000 dolar civarında seyrediyordu.

Ek olarak Finbold tarafından bildirildiği üzere Martinez, Santiment’teki günlük aktif adres trendinde bir kırılma tespit etti. 8 Haziran’da Martinez, son 24 saat içinde 765.480 Bitcoin adresinin aktif hale gelmesiyle önemli bir artış gözlemledi. Aktif adreslerdeki bu artış, kripto para piyasasının boğa koşusunun devam ettiğini gösteren olumlu bir işaret olarak yorumlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner