Yükleniyor...

Analistler, Bitcoin için ralli beklediği tarihi açıkladı!

Kripto borsası Bitfinex'tin analistleri Bitcoin için boğa koşusunun ne zaman başlayabileceğine dair açıklama yaptı.

bitcoin btc roket yükselis

Kripto borsası Bitfinex’tin analistleri Bitcoin için boğa koşusunun ne zaman başlayabileceğine dair açıklama yaptı.

Bitfinex analistleri Bitcoin için “Tarihsel veriler, Bitcoin’in genellikle halving’ten birkaç ay sonra ATH’ye ulaştığını gösteriyor. Bu nedenle, piyasanın zirvesinin 2024’ün 4. çeyreğinde gerçekleşebileceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

bitcoin dikkat

Bitcoin için yılın son çeyreği kritik olacak

Analistler, MVRV’ verisinin3,2’nin üzerine çıktığında Bitcoin’in tarihsel olarak pazar zirvesine ulaştığını belirtti; bu, BTC’nin zirveye ulaşmadan önce daha fazla büyüme için yer olabileceğini öne sürüyor.

Bitfinex analistleri, “Piyasa değeri/gerçekleşen değer (MVRV) oranı gibi temel ölçümler, mevcut MVRV değerinin 2,56 civarında olmasıyla, kayda değer gerçekleşmemiş kâra işaret ediyor; tarihsel olarak Bitcoin piyasasının zirveleri, MVRV oranı 3,2’yi aştığında ortaya çıkıyor.” diye ekledi.

Bitfinex analistleri mevcut döngü sırasında “Bitcoin’in en az 120.000 dolara ulaşabilir. Onchain göstergelere ve tarihsel döngülere dayanarak, Bitcoin’in bu döngü sırasında en az 120.000 dolarlık bir zirveye ulaşması bekleniyor.” diye belirtti.

Ayrıca Bitcoin’in bu döngü sırasında çok daha yüksek bir değere ulaşabileceğini öngören birçok fiyat hedefi olmasına rağmen bu hedeflerin fazla tahmin edildiğine inandıklarını açıkladılar. Bitfinex analistleri, “Bitcoin’den uzaklaşıp yakında çıkacak olan Ethereum ETF’leri ve diğer altcoinler gibi araçlara doğru genişleyerek kripto varlıklarına yatırım yapılmaya başlanabilir” diye ekledi.

CoinMarketCap’e göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük dijital varlığı şu an için 71.000 dolardan el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner