Yükleniyor...

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına müjdeli haber

Bitcoin, ATH tazeleyerek uzun vadeli BTC sahiplerini artık tamamen kâra geçirdi.

bitcoin btc satın alım

Bitcoin, ATH tazeleyerek uzun vadeli BTC sahiplerini artık tamamen kâra geçirdi.

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri, Bitcoin’in fiyatının Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkmasıyla yeniden kâra döndü.

Crypto tarafından yayınlanan 4 Haziran tarihli bir rapora göre, Bitcoin’in fiyatı 4 Haziran’da 68.000 dolar civarında seyrederken, Bitcoin’i 155 günden fazla tutan uzun vadeli sahiplerin “yüzde 0,03’ü” hala zarar pozisyonundaydı.

bitcoin analistler

HOLD Bitcoin yatırımcılarının yüzü gülüyor

Glassnode, 68.000 dolarda bile zarar eden uzun vadeli sahiplerin toplam hacminin “ihmal edilebilir” olduğunu ve mevcut spot fiyatın üzerinde yaklaşık 4.900 Bitcoin satın alındığını kaydetti.

Bitcoin önümüzdeki birkaç ay boyunca 69.000 doların üzerinde tutunduğu sürece tüm uzun vadeli Bitcoin sahipleri kârda kalacak . Ancak 13 Ağustos’a gelindiğinde 155 günlük LTH zaman dilimi, Bitcoin’in 72.110 dolara yükseldiği gün olan 11 Mart’ı içerecek.

Glassnode, Bitcoin’i 155 günden daha az tutan kısa vadeli sahiplerinin, gerçekleşmemiş kayıpların çoğuna dahil olduğunu belirtti. Bunlar genellikle Bitcoin’in 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaşmasından önce Mart ayında satın alan yatırımcılar.

Glassnode, son fiyat artışının piyasa beklentilerinin yenilenmesine yol açtığına inanıyor. Açıklamada, “Birkaç ay süren akümüle sürecinin ardından piyasa spekülasyonunun ilk ışıkları geri dönüyor gibi görünüyor” dedi.

6 Haziran’da Bitcoin’in fiyatı 72.000 dolara yaklaştı ancak yetersiz kalarak 71.000 dolara geriledi. Cointelegraph, bunun, düzenleyici belirsizliğin hâlâ devam etmesi ve olumsuz makroekonomik olaylara ilişkin korkular da dahil olmak üzere bir dizi nedenden kaynaklanabileceğini bildirdi.

10x Research Araştırma başkanına göre, Amerika Birleşik Devletleri istihdam raporu 7 Haziran’da ve ardından Tüketici Fiyat Endeksi 11 Haziran’da yayınlanacak ve her ikisinin de daha düşük sonuçlar vermesi halinde Bitcoin’in tüm zamanların yeni en yüksek seviyelerine çıkmasına yardımcı olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner